Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Aniołki, Biskupia Górka i Stogi. Festyny, atrakcje - w weekend zajrzyjcie do tych dzielnic!

Festyny z okazji 26. rocznicy Sierpnia na Stogach, Biskupiej Górce i Aniołkach, a do tego piknik harcerski w Parku Steffensa. Zapowiada się pełen atrakcji, pogodny weekend w Gdańsku. Które miejsca warto odwiedzić?

Aniołki, Biskupia Górka i Stogi. Festyny, atrakcje - w weekend zajrzyjcie do tych dzielnic!
A
A
data publikacji: 26 sierpnia 2016 r.
Polska demokracja poczęła się w Sierpniu, w Gdańsku - obchody tamtych wydarzeń są dla naszego miasta sprawą oczywistą. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Lech Wałęsa, jest najbardziej znanym w świecie gdańszczaninem i Polakiem.
Polska demokracja poczęła się w Sierpniu, w Gdańsku - obchody tamtych wydarzeń są dla naszego miasta sprawą oczywistą. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Lech Wałęsa, jest najbardziej znanym w świecie gdańszczaninem i Polakiem.
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Europejskie Centrum Solidarności, we współpracy z lokalnymi, dzielnicowymi instytucjami przygotowało cykl wydarzeń pod hasłem: "Zrozumieć Sierpień". Społeczne obchody wydarzeń sprzed 36 lat zorganizowano w ostatnich tygodniach m.in. w Pieckach Migowie, Nowym Porcie i Na Siedlcach. W ten weekend festyny odbędą się w trzech dzielnicach.

Stogi

W sobotę, 27 sierpnia, w godz. 10 - 14, zaplanowano festyn rodzinny pod hasłem "Jestem ze Stogów". Odbędzie się on nad Pustym Stawem. Ci, którzy pojawią się na miejscu, będą mogli wziąć udział m.in.w grze dzielnicowej czy biegu z nagrodami. Będzie można też poływac kajakami i porozmawiać z "pasjonautami" mieszkającymi w tej dzielnicy. - Bohaterami tegorocznej edycji "Zrozumieć Sierpień" na Stogach będą ludzie, którzy robią coś ważnego dla naszej dzielnicy, tworzą jej charakter i klimat. Przyjdź koniecznie, ich entuzjazm jest zaraźliwy - zachęcają organizatorzy.

Biskupia Górka

Tutaj zaplanowano festyn rodzinny pod hasłem "Nasze wspólne miejsce". Odbędzie się on także w sobotę, 27 sierpnia, w godz. 15 - 21. Zajrzyjcie na trawnik za cukiernią przy ul. Na Stoku 46. W ramach wydarzenia zaplanowano finał warsztatów graficiarskich dla dzieci i młodzieży, premierę zrewitalizowanego podwórka, a także zabawy dla dzieci i konkursy dla wszystkich z nagrodami. Będzie też finał warsztatów muzycznych i koncert zespołu Remont Pomp. - Nikt nie zapadnie tego dnia w poobiednią drzemkę, choć mamy własnoręcznie wykonane poduszki outdoorowe - zachęcają organizatorzy.

Aniołki

W tej dzielnicy także odbędzie się festyn rodzinny, ale pod hasłem: "Miło Cię widzieć sąsiedzie".

Zaplanowano go w niedzielę, 28 sierpnia, w godz. 15 - 19. Zajrzyjcie na osiedle studenckie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 9. W ramach wydarzenia będzie można pograć w gry planszowe i gry podwórkowe retro. Będzie terenowa gra parkowa, a nawet... punkt konsultacji medycznych i konsultacji ogrodniczych. - Będziemy grillować! Zabierzcie kiełbasę, ryby, zieleninę, a także plastikowe naczynia - zachęcają organizatorzy.

Piknik harcerski

Zapowiada się bardzo atrakcyjna niedziela w Aniołkach. Poza wspomnianym festynem odbędzie się tu także, z okazji Święta Lotnictwa Polskiego, rodzinny piknik. Harcerski Klub Lotniczy „Wzlot” zaprasz m.in. na występ zespołu Grupa Muzycznego Wsparcia, loty balonem na uwięzi, pokaz ratownictwa medycznego oraz wystawę sprzętu lotniczego.

Na wystawie będzie można zobaczyć repliki samolotu RWD-13, motolotnie i paralotnie, modele sterowane radarem, lotniczy ponton ratunkowy, balony na ogrzane powietrze oraz spadochrony. Dzieci będą mogły z kolei poszaleć na dmuchanym zamku bądź spróbować swoich sił w klejeniu kartonowych modeli. Piknik odbędzie się w Parku Steffensa przy al. Zwycięstwa, w godz. 17 - 20.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora