Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Andrzej Kowalczys po raz drugi najlepszym samorządowcem na Pomorzu

Dzięki głosom czytelników Andrzej Kowalczys - radny miasta Gdańska z PO - został po raz drugi najlepszym samorządowcem na Pomorzu w plebiscycie Portalu Samorządowego.

Andrzej Kowalczys po raz drugi najlepszym samorządowcem na Pomorzu
A
A
data publikacji: 11 lutego 2018 r.

Radny PO Andrzej Kowalczys w budynku Rady Miasta
Radny PO Andrzej Kowalczys w budynku Rady Miasta
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Plebiscyt na najlepszego samorządowca 2017 roku został zorganizowany przez Portal Samorządowy. Głosowanie trwało ponad rok i zakończyło się w styczniu 2018 roku.

Jak podał portal pomorskie.eu, w ogólnopolskim plebiscycie rywalizowało ponad 4300 samorządowców z całego kraju. W województwie pomorskim wygrał radny Gdańska Andrzej Kowalczys, który uzyskał ponad 25 procent głosów.

– Bardzo dziękuję czytelnikom za oddane głosy - mówi Kowalczys. - Odbieram to wyróżnienie jako członek zespołu ludzi, którzy pracują na rzecz rozwoju Gdańska, Trójmiasta i Pomorza. Ten wynik jest dla mnie motywacją, do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz wszystkich mieszkańców regionu.

Andrzej Kowalczys jest radnym Gdańska od 2014 roku. Reprezentuje Zaspę i Przymorze. Jednak jego działalność nie ogranicza się tylko do spraw związanych z tym okręgiem. Wielokrotnie składał interpelacje w sprawach dotyczących innych rejonów miasta, jak na przykład ws. uciążliwości związanych z Zakładem Utylizacyjnym oraz organizacją komunikacji miejskiej. W ciągu dwóch lat takich interwencji było ponad 80. Jest członkiem Komisji Edukacji oraz Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia.

Kowalczys pracuje na co dzień w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Jest zastępcą dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności, od wielu lat, organizuje bardzo popularne turnieje piłkarskie Do przerwy 0:1. Jest zaangażowany we współpracę z organizacjami pozarządowymi. Wspiera również środowiska kombatanckie i seniorskie.

Urodzony w 1959. W latach siedemdziesiątych był sympatykiem Ruchu Młodej Polski zaangażowanym w działalność opozycyjną i konspiracyjną. Został zatrzymany przez służby PRL za kolportaż ulotek oraz za organizację i udział w manifestacjach opozycji demokratycznej. W pierwszych dniach stanu wojennego uczestniczył m.in. w akcji oklejania znakiem „NSZZ Solidarność” czołgów stojących w sąsiedztwie Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Był aktywnym członkiem zdelegalizowanej Solidarności biorąc udział w nielegalnych zgromadzeniach, drukując i kolportując nielegalne wydawnictwa.

Jego hobby to ornitologia oraz organizacja imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Uprawia piłkę nożną, tenis, jeździ z rodziną na rowerach. Kibicuje gdańskiej Lechii. Od początku jest kapitanem drużyny piłkarskiej Politycy i Przyjaciele, w której od wielu lat grywa Donald Tusk. Słucha Pink Floyd, Led Zeppelin, czasem Eminema i Alphaville.

Kowalczys wygrał ten sam plebiscyt rok temu o czym pisaliśmy tutaj.

Gratulujemy!

-
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl