Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Andrzej Bojanowski prezesem Międzynarodowych Targów Gdańskich

Były wiceprezydent Gdańska oraz prezes miejskiej spółki Arena Gdańsk został powołany na nowe stanowisko – prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich, które odpowiadają m.in. za organizację Jarmarku Św. Dominika, a także ogólnopolskich i międzynarodowych targów oraz konferencji.

Andrzej Bojanowski prezesem Międzynarodowych Targów Gdańskich
A
A
data publikacji: 03 lipca 2018 r.
Decyzją Rady Nadzorczej MTG Andrzej Bojanowski został prezesem Międzynarodowych Targów Gdańskich
Decyzją Rady Nadzorczej MTG Andrzej Bojanowski został prezesem Międzynarodowych Targów Gdańskich
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Andrzej Bojanowski przez ostatni rok (od marca 2017 r.) piastował stanowisko prezesa miejskiej spółki Arena Gdańsk, która zarządza gdańskim stadionem i terenem wokół niego. W tym czasie odpowiadał on m.in. za przygotowania do planowanej w Letnicy budowy centrum rozrywkowego z oceanarium w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

W minionym tygodniu zakończyła się kadencja dotychczasowego prezesa MTG, Andrzeja Kasprzaka, który przechodzi na emeryturę.

Andrzej Bojanowski (rocznik 1972) przez osiem lat piastował funkcję zastępcy prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach przez siedem lat pracował w bankowości, później był wiceprezesem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, a w latach 2006 - 2008 skarbnikiem miasta Gdańska.

O tym, że docelowo ma on trafić do Międzynarodowych Targów Gdańskich, mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz już w lutym 2017r., kiedy ogłaszał swojego nowego zastępcę.

- Ma on za sobą (Bojanowski – red.) 10 lat pracy dla miasta i duże osiągnięcia. Przede wszystkim skuteczne pozyskiwanie dofinansowania z Unii Europejskiej, a wcześniej przeprowadzenie całej skomplikowanej operacji Euro 2012. Teraz będę rekomendował Andrzeja do pracy w Międzynarodowych Targach Gdańskich, gdzie dalej będzie działał na rzecz miasta – mówił przed rokiem Paweł Adamowicz.

Prezydent podkreślał zaangażowanie Andrzeja Bojanowskiego w przygotowywaniu inwestycji dofinansowanych z Unii Europejskiej w latach 2007 – 2014, a także przygotowanie i organizację wydarzeń związanych z mistrzostwami w piłce nożnej Euro 2012 r.

-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl