PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Amelia Rams w tańcach na lodzie wywalczyła złoty medal MMP

Amelia Rams w tańcach na lodzie wywalczyła złoty medal MMP
W Cieszynie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym. Solistka gdańskiego Stoczniowca Amelia Rams zdobyła złoty medal. Gdańska łyżwiarka zdobyła nie tylko mistrzowski tytuł, ale zanotowała także świetny wynik punktowy.
Po lewej Amelia Rams podczas swojego występu, po prawej z rywalkami na najwyższym stopniu podium
Po lewej Amelia Rams podczas swojego występu, po prawej z rywalkami na najwyższym stopniu podium
fot. GKS Stoczniowiec

 

Solistka Stoczniowca Gdańsk w łącznej klasyfikacji osiągnęła znakomite 121,46 pkt. i o niewiele ponad dwa punkty wyprzedziła Natalię Lerkę z Łodzi. Trzecia była Magdalena Zawadzka z Oświęcimia, a czwarta Oliwia Rzepiel z Warszawy. Różnice punktowe pomiędzy zawodniczkami były niewielkie, pierwszą Amelię od czwartej łyżwiarki w stawce dzieliło nieco ponad 9 punktów.

- Tym bardziej jestem szczęśliwa. Ciężka praca moja i trenera Mirosława Gabrysia przyniosła wreszcie zwycięstwo. Było wprawdzie kilka błędów, ale start był bardzo udany. Taki wynik punktowy miesiąc temu dałby mi złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tam wtedy był brąz. Dziś jednak wygrywam i jestem bardzo z tego powodu zadowolona. Za moimi plecami uplasowały się faworytki tych zawodów i to jest dla mnie sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku. Pozytywny impuls przed kolejnym sezonem. Wakacje dlatego będą krótkie. Przede wszystkim praca, czeka mnie dużo pracy - powiedziała po zakończeniu MMP w Cieszynie Amelia Rams.

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl