PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Amber Cup w Ergo Arenie: Grosicki, Boruc, halowa Lechia i… Turbokozak!

Amber Cup w Ergo Arenie: Grosicki, Boruc, halowa Lechia i… Turbokozak!
W Ergo Arenie trwa 12. edycja piłkarskiego turnieju halowego Amber Cup. W sobotę, 6 stycznia, rywalizowali młodzi piłkarze, w niedzielę, 7 stycznia, czas na seniorów. W dwóch poprzednich edycjach triumfowała Lechia Gdańsk. Czy i w tym roku Biało-Zieloni sięgną po trofeum? Wśród gości specjalnych Kamil Grosicki i Artur Boruc. Bilety od 15 zł.

Lechia wygrała rok temu Amber Cup. Może Lechia powinna utworzyć sekcję piłki halowej, bo w Ergo Arenie idzie im lepiej niż na stadionie
Lechia wygrała rok temu Amber Cup. Może Lechia powinna utworzyć sekcję piłki halowej, bo w Ergo Arenie idzie im lepiej niż na stadionie
Jerzy Pinkas/ Gdansk.pl

W sobotę w turnieju dziecięcym wystąpiło 16 drużyn rocznika 2008, podzielonych na cztery grupy. Wśród nich nie zabrakło Akademii Lechii Gdańsk, która w swojej grupie zmierzyła się z Pogonią Szczecin, Akademią Sportową Pomorze oraz Spartą Sycewice. 

Oprócz tych drużyn w dziecięcym Amber Cup zagrali m.in. Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Lech Poznań, Arka Gdynia, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, a także dwie drużyny z Kaliningradu. Stawkę uzupełniły zespoły piłkarskich akademii z województwa pomorskiego.

- Skład turnieju dziecięcego gwarantuje naprawdę wysoki poziom sportowy. Uważam, że dla tych młodych zawodników będzie to fantastyczne przeżycie, z jednej strony możliwość zmierzenia się z silnymi zespołami, a z drugiej świetna zabawa - podkreślił Jarosław Bieniuk z Akademii Lechii Gdańsk.

Najlepi okazali się młodzi piłkarze Śląska. W finale po zaciętym spotkaniu pokonali Lecha 3:2. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Legii, którzy po dogrywce okazali się minimalnie lepsi od Akademii Sportowej Pomorze.

Ćwierćfinały:

  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 3:1
  • Legia Warszawa - Arka Gdynia 3:0
  • Akademia Sportowa Pomorze - Jagiellonia Białystok 3:2
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:0

Półfinały:

  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 3:1
  • AS Pomorze - Lech Poznań 5:1

Mecz o trzecie miejsce

  • Legia Warszawa - AS Pomorze 2:1 (po dogrywce) 

Finał

  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:2


W niedzielę, 7 stycznia, w Ergo Arenie od godz. 14.00 grać będą seniorzy. Oprócz Lechii Gdańsk, która będzie pełnić rolę gospodarza, w turnieju weźmie udział jeszcze pięć zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A zagrają: Lechia Gdańsk, Drutex-Bytovia Bytów oraz Miedź Legnica. Z kolei grupie B rywalizować będą Śląsk Wrocław, Wisła Płock i drużyna złożona z piłkarzy z agencji menedżerskiej Fabryka Futbolu.

- W poprzednich dwóch latach sięgaliśmy po zwycięstwo i liczymy, że w 2018 roku po raz trzeci wyjedziemy z ERGO ARENY z pucharem Amber Cup. Jesteśmy gotowi do gry + przekonuje II trener Lechii Gdańsk Maciej Kalkowski.

Amber Cup to nie tylko czysto piłkarskie emocje. Turniej przyniesie również moc atrakcji dla kibiców, którzy wybiorą się do hali. Największą z nich będzie obecność podczas niedzielnego turnieju reprezentantów Polski – Kamila Grosickiego oraz Artura Boruca. Będzie też znany z kultowego programu “Turbokozak” Bartek Ignacik. Do tego mecz pokazowy drużyn Kamila Grosickiego i Sławka Peszki. Na razie organizatorzy nie ujawniają nazwisk piłkarzy tych drużyn. Do wygrania będzie koszulka reprezentacji Polski z autografami piłkarzy.

Bilety na Amber Cup 2018 można nabyć na stronie eventim.pl, w sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert i w kasach Ergo Areny. Ceny zaczynają się od 15 złotych.

Harmonogram turnieju głównego Amber Cup 2018

Faza Grupowa:

14:10 – Miedź Legnica – Drutex-Bytovia

14:37 – Fabryka Futbolu – Wisła Płock

15:04 – Lechia Gdańsk – Drutex-Bytovia

15:31 – Śląsk Wrocław – Wisła Płock

15:58 – Lechia Gdańsk – Miedź Legnica

16:25 – Śląsk Wrocław – Fabryka Futbolu


16:52 – Mecz pokazowy finalistów turnieju dziecięcego


17:19 – Półfinał I – zwycięzca grupy A – drugie miejsce grupy B

17:46 – Półfinał II – zwycięzca grupy B – drugie miejsce grupy A


18:13 – Mecz pokazowy drużyn Kamila Grosickiego i Sławomira Peszki


18:40 – Mecz o trzecie miejsce (przegrani półfinałów)

19:00 – Finał (zwycięzcy półfinałów)oprac. SŁwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl