PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Amber Cup 2016, czyli piłkarskie emocje na hali
Amber Cup 2016, czyli piłkarskie emocje na hali
Tomasz Frankowski, Maciej Żurawski, Sławomir Peszko, Daniel Łukasik – tych i wielu innych świetnych zawodników można będzie obserwować podczas X edycji turnieju Amber Cup. Początek w sobotę, 9 stycznia 2016 r., w Ergo Arenie, o godz. 13. W sprzedaży są jeszcze bilety.

Jedną z gwiazd turnieju będzie reprezentant Polski, piłkarz gdańskiej Lechii - Sławomir Peszko
Jedną z gwiazd turnieju będzie reprezentant Polski, piłkarz gdańskiej Lechii - Sławomir Peszko
Grzegorz Mehring

Poprzednie edycje Amber Cup odbywały się w Słupsku. Tym razem rozegrano tam jedynie eliminacje a Wielki Turniej Finałowy przeniesiono do Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu. W turnieju wystąpią zespoły ekstraklasy, I ligi i zwycięzcy turnieju regionalnego. Osiem drużyn podzielono na dwie grupy.

Grupa A:

 • Podbeskidzie Bielsko-Biała
 • Drutex-Bytovia Bytów
 • Polska Stars
 • Zwycięzca Turnieju Regionalnego

Grupa B:

 • Chojniczanka Chojnice
 • Lechia Gdańsk
 • Śląsk Wrocław
 • Fabryka Futbolu

Mecze rozgrywane będą w grupach systemem każdy z każdym, następnie odbędą się półfinały, mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

Wszystkie spotkania rozgrywane będą na specjalnej, sprowadzonej z Niemiec nawierzchni - jest to sztuczna trawa panelowa, układana z puzzli - przypominająca mocno „zbitą” gąbkę. Na tej samej nawierzchni w okresie zimowym rywalizują czołowe zespoły niemieckiej Bundesligi.

Kogo zobaczymy w Ergo Arenie?

- Zależało nam na mocnej obsadzie, nie na przyjeździe rezerw i juniorów. Mamy zapewnienia od trenerów, którzy przyjadą ze swoimi drużynami, że pojawią się z najsilniejszymi składami - zaznacza Daniel Kaniewski, dyrektor generalny Amber Cup. - Szkoleniowcy zapowiadają, że udział w turnieju traktują jako ważny element rozpoczynający okresy przygotowawcze ich zespołów przed startem rundy wiosennej.

Lechię w turnieju poprowadzi duet trenerski Dawid Banaczek - Maciej Kalkowski. W składzie drużyny są: Łukasz Budziłek, Marko Marić, Mario Maloca, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin, Adam Chrzanowski, Michał Chrapek, Sławomir Peszko, Juliusz Letniowski, Adam Gołuński, Michał Żebrakowski, Przemysław Macierzyński. W turnieju miał wystąpić Milos Krasić, ale poprosił o dodatkowe dwa dni wolnego. 

Silną ekipę byłych gwiazd rodzimego futbolu anonsuje zespół Polska Stars, w którym wystąpią m.in. Tomasz Frankowski, Kamil Kosowski, Tomasz Kłos, Maciej Żurawski, Olgierd Moskalewicz.

Oprócz meczów turnieju głównego odbędą się spotkania pokazowe. W jednym z nich zagra zespół, w którego składzie znajdą się aktorzy, piosenkarze i celebryci. W drugim oldboje Lechii Gdańsk zmierzą się z oldbojami Wisły Kraków.

- Wspólnie ze Sławkiem Wojciechowskim będę miał przyjemność poprowadzenia zespołu Oldbojów Lechii. Mamy naprawdę silny skład, bo zagrają z nami Tomasz Dawidowski, Maciej Kalkowski czy Mariusz Pawlak - mówi Jarosław Bieniuk, pełnomocnik zarządu Lechii ds. sportowych.

Odbędzie się także mecz pokazowy dwóch najlepszych drużyn rozegranego w Słupsku turnieju dzieci z rocznika 2007. Zobaczymy w nim Bałtyk Koszalin i Kotwicę Kołobrzeg.


Pomoc dla hospicjum, atrakcje dla publiczności

Podczas imprezy odbędzie się także akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Hospicjum „Pomorze Dzieciom”, prowadzonego przez Fundację „Pomorze Dzieciom”. Na specjalnym stoisku fundacji będzie można zmierzyć sobie poziom tkanki tłuszczowej. Koszt badania wraz z omówieniem wyników i certyfikatem to 8 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na hospicjum.

Podczas imprezy nie zabraknie też atrakcji dla publiczności. Będą konkursy z nagrodami i wiele gadżetów.

- Specjalnie dla kibiców przygotowano pakiet 500 pamiątkowych koszulek z logo imprezy i vouchery ufundowane przez partnera technicznego Nike adrenaline.pl - mówi Daniel Kaniewski.

Gwiazdą muzyczną tegorocznego Amber Cup będzie zespół Sound’n’Grace. Transmisję telewizyjną całego turnieju przeprowadzi na żywo Telewizja Polsat. Relacja nadawana będzie w dostępnym bezpłatnie na obszarze całego kraju Polsacie Sport News.

Partnerem imprezy jest Miasto Gdańsk.

Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano o godz. 13. Drzwi do hali zostaną otwarte o godzinie 12. Bilety na imprezę można kupić poprzez serwis eventim.pl oraz w kasach Ergo Areny.


BILETY:

 • Kategoria I – 49 pln
 • Kategoria II –35 pln
 • Kategoria III – 25 pln (17,50 pln*)
 • Kategoria IV –20 pln
 • Kategoria V –15 pln

*Bilet ulgowy 30% (dostępny tylko w kategorii III na miejsca w sektorach 106-110; 117-122) przysługuje dzieciom do lat 16, młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia

Kibice Lechii Gdańsk za okazaniem karty kibica otrzymają 30-procentowy rabat na zakup dwóch biletów. Zniżka dostępna w kasie nr 3 Ergo Areny.

Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze