PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Czat z prezydent Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz odpowiadała na pytania mieszkańców

Czat z prezydent Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz odpowiadała na pytania mieszkańców
O 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, obchodach rocznicowych tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, ale też innych kwestiach nurtujących mieszkańców prezydent Aleksandra Dulkiewicz opowiedziała podczas czatu na żywo, w czwartek, 9 stycznia, 2020 r.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w czwartek, 9 stycznia, odpowiadała na pytania mieszkańców na żywo podczas czatu na Facebooku
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w czwartek, 9 stycznia, odpowiadała na pytania mieszkańców na żywo podczas czatu na Facebooku
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

To już gdańska tradycja, że prezydent spotyka się on line z mieszkańcami na Facebooku. Pierwsza w tym roku taka okazja do porozmawiania z Aleksandrą Dulkiewicz, i zadania jej pytania na każdy temat, była w czwartek, 9 stycznia, 2020 r. Na początku prezydent zaprosiła internautów do wzięcia udziału w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia w całej Polsce - także w Gdańsku.

- Ja także będę wolontariuszką na ulicach Gdańska. Będę liczyła na Waszą hojność, bo chyba nie ma dzisiaj w Polsce człowieka, który sam, lub którego bliscy, nie doświadczyli wsparcia medycznego dzięki naszej wspólnej ofiarności.

 

Czytaj też: 28. Finał WOŚP w Gdańsku. Dzielmy się dobrem przez cały rok!

 

Przypomniała także, że dzień później, w poniedziałek, 13 stycznia, obchodzić będziemy rocznicę śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Dla uczczenia jego pamięci od piątku do środy, 10-15 stycznia, w całym mieście odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia, podczas których razem będzie można wspominać ukochanego przez wielu mieszkańców włodarza, i po raz kolejny zjednoczyć się w gdańskiej wspólnocie.

- W piątek, od godziny 9:00 w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ulicy Nowe Ogrody będziemy rozdawać gdańskie flagi. Myślę, że to będzie piękny symbol, kiedy kamienice, mieszkania czy balkony będziemy mogli ozdobić w ten sposób. Flagi będziemy rozdawać także w poniedziałek, od godziny 19:00, na Targu Węglowym - zaprosiła prezydent.

Poniedziałkowe rozdanie flag odbędzie się tuż przed uroczystością, która będzie miała miejsce o godz. 19:45 między Katownią a Złotą Bramą. Tam odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca śp. prezydenta.

W dalszej części czatu Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała na pytania mieszkańców. Wśród nich były te dotyczące miejskiej infrastruktury, ale też tego, czy pani prezydent odwiedzi poszczególne dzielnice w najbliższym czasie. Jeden z użytkowników zapytał o remont „starej” Kielnieńskiej.

- Dla wielu mieszkańców Osowej stan tej ulicy rzeczywiście jest dzisiaj, oględnie rzecz ujmując, daleki od ideału. Ta ulica potrzebuje przede wszystkim odwodnienia - żeby je zrobić, potrzebny jest projekt. Pracujemy właśnie nad dokumentacją techniczno-budowlaną, w tym roku powinniśmy ją zakończyć, i w 2021 roku ogłosić postępowanie na prace związane z przebudową Kielnieńskiej - skomentowała prezydent.

Padło także pytanie dotyczące rozbudowę szkoły przy ulicy Wodnika, o budynek naprzeciwko. Pani prezydent zapowiedziała, że zgodnie z zapowiedziami składanymi jeszcze przez prezydenta Adamowicza, oraz przez nią samą, trwają przygotowania do tego, by jeszcze w tej kadencji do tego doszło:

- W tym roku sporządzimy dokumentację projektową. Moim marzeniem i zarazem zadaniem, które postawiłam moim współpracownikom, jest to, żebyśmy 1 września 2023 roku spotkali się w rozbudowanej szkole.

W poniedziałek, 13 stycznia, o godz. 10:00 otwarta zostanie dla ruchu kołowego tzw. Nowa Bulońska, która decyzją radnych będzie nosiła imię alei Pawła Adamowicza, od strony Jabłoniowej do starej Bulońskiej. Będzie to nowa arteria, która połączy Gdańsk Południe z Pieckami Migowem. Jeden z internautów spytał prezydent o to, co będzie z trasą tramwajową na tym odcinku, oraz z drogą rowerową.

- Czekamy na uruchomienie tramwaju w alei Pawła Adamowicza. Zgodnie z umową, wykonawca ma na to czas do przełomu maja i czerwca tego roku. Jeśli chodzi o drogę rowerową - wszystkie prace muszą się zakończyć do tego czasu - zapowiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

 

Zobacz cały czat z prezydent Dulkiewicz:

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze