PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

"Aktywuj się w Gdańsku" - gimnastyka dla seniora online

"Aktywuj się w Gdańsku" - gimnastyka dla seniora online
Gimnastyka dla seniora to zajęcia online przygotowane przez Gdański Ośrodek Sportu w cyklu "Aktywuj się w Gdańsku". Zajęcia prowadzi Łukasz Marszałkowski. Emisja najbliższego odcinka w środę, 23 czerwca, o godz. 8.00. Czas trwania około 60 minut. Przydadzą się mata i woda.
Prowadzący Łukasz Marszałkowski
Prowadzący Łukasz Marszałkowski
fot. GOS

 

"Aktywuj się w Gdańsku" to cykl bezpłatnych aktywności sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez Gdański Ośrodek Sportu dla mieszkańców naszego miasta. Cykl od kilku lat cieszy się sporą popularnością. Pierwotnie zajęcia odbywały się w miejskich obiektach lub plenerze, np. na plaży czy w Parku im. R. Reagana. W dobie pandemii zostały przeniesione do Internetu. 

Gdański Ośrodek Sportu przygotował nowe odcinki filmów wideo, które są emitowane na specjalnym kanale na Facebooku GOS oraz na naszym portalu. 

W środę, 23 czerwca, gimnastyka dla seniora, emisja na www.gdansk.pl o godz. 8.00.


Gimnastyka dla seniora to zajęcia o średnim stopniu intensywności, skierowane głownie do osób w wieku 50+. Obejmują trening zdrowotny z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji. Duży nacisk będzie położony na ćwiczenia lecznicze i przeciwbólowe. Zadaniem zajęć jest redukcja bólu poprzez wzmacnianie mięśni wokół kręgosłupa i wszystkich stawów. 

Zajęcia prowadzi Łukasz Marszałkowski - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, specjalista z zakresu żywienia i suplementacji, trener lekkiej atletyki, instruktor nordic walking i kinezygerontoprofilaktyki. 

Film z zajęciami po premierowej emisji będzie dostępny na www.gdansk.pl przez kolejny tydzień. 


W piątek, 25 czerwca, zapraszamy na zajęcia jogi (godz. 19.00) a dzień później - w sobotę, 26 czerwca - na fitness dla kobiet (godz. 9.00).

Będą to ostatnie zajęcia online przed wakacjami. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl