PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! Lekcje online z trójmiejskimi sportowcami

#AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! Lekcje online z trójmiejskimi sportowcami
Adriana Dadci-Smoliniec, Anna Rogowska, mistrzowie olimpijscy Adam Korol i Leszek Blanik, Flavio Paixao, Wojciech Grzyb, Piotr Tarnacki, Damian Wleklak to tylko niektórzy goście lekcji online, które organizuje Stadion Gdańsk. Lekcji będzie pięć, pierwsza we wtorek, 9 marca. Następne co dwa tygodnie. Lekcje prowadzi Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018. Emisja na gdansk.pl o godz. 9.00.
Gośćmi pierwszej lekcji są Dominika Domi Peszel - właścicielka największego studia tańca w Trójmieście oraz piłkarz Lechii Gdańsk Flávio Paixão (z prawej)
Gośćmi pierwszej lekcji są Dominika Domi Peszel - właścicielka największego studia tańca w Trójmieście oraz piłkarz Lechii Gdańsk Flávio Paixão (z prawej)
fot. Stadion Gdańsk

 

AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! - to projekt edukacyjny Stadionu Gdańsk realizowany we współpracy z Miastem Gdańsk oraz InvestGDA, składający się z 5 lekcji online, do których zaproszono znanych, byłych i aktualnych, trójmiejskich sportowców.

Wśród nich są m.in.:

  • Adriana Dadci-Smoliniec, judo - złota i brązowa medalistka mistrzostw Europy
  • Anna Rogowska, skok o tyczce - mistrzyni świata, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, medalistka halowych mistrzostw świata i Europy
  • Dominika Domi Peszel - właścicielka największego studia tańca w Trójmieście 
  • Leszek Blanik, gimnastyka - złoty i brązowy medalista olimpijski, mistrz świata i Europy
  • Adam Korol, wioślarstwo - mistrz olimpijski, 4-krotny mistrz świata, mistrz Europy 
  • Wojciech Grzyb, siatkówka - wicemistrz świata 
  • Piotr Tarnacki, żeglarstwo - 9-krotny mistrz świata w klasie Micro
  • Damian Wleklak, piłka ręczna - srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata
  • Flávio Paixão, piłka nożna - najskuteczniejszy zagraniczny piłkarz polskiej ekstraklasy w historii

Każdą lekcję prowadzi Przemysław Staroń, uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku 2018 oraz finalista Global Teacher Prize 2020, jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. 

Aleksandra Dulkiewicz, Piotr Kowalczuk i Przemysław Staroń m.in. o edukacji i e-nauczaniu


Lekcje będą poświęcone takim tematom jak: zdrowe odżywianie i choroby XXI wieku, rywalizacja i zasady fair play w sporcie i w życiu, pozytywne myślenie w starciu z nastoletnimi wyzwaniami i interpretacja pojęcia sukces. Materiał będzie każdorazowo wzbogacony o aspekt sportowy. 

Pierwsza lekcja będzie dostępna we wtorek, 9 marca. Kolejne co dwa tygodnie. 

Materiały wideo wraz z opracowanymi scenariuszami lekcji oraz propozycją zadań dla uczniów będą wysyłane bezpośrednio do szkół oraz nauczycieli. Będą także publikowane w mediach społecznościowych Stadionu Gdańsk (Facebook, w tym specjalnie stworzone wydarzenie oraz Youtube).
 

Gośćmi pierwszego odcinka „Motywacja i cel” będą Flávio Paixão i Dominika Domi Peszel. 

Lekcje oglądać można także na www.gdansk.pl. Emisja pierwszego odcinka we wtorek, 9 marca, o godz. 9.00.


Cel projektu to wsparcie nauczycieli szkół podstawowych w wyzwaniu jakim jest edukacja zdalna w trudnych pandemicznych czasach.

- InvestGDA od początku swojego istnienia angażuje się w projekty promujące Gdańsk jako atrakcyjne miejsce do inwestowania, rozwoju i życia. Takim projektem niewątpliwie jest #AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie, który dedykowany jest dla naszych młodych mieszkańców - mówi Marek Ossowski, prezes zarządu InvestGDA - Jestem przekonany, że przygotowana formuła lekcji stanie się skutecznym narzędziem wspierającym i motywującym uczniów do spełniania swoich marzeń, rozwijania talentów i pielęgnowania ponadczasowych wartości.

- Wierzę, że #AktywnaSzkoła ze względu na poruszaną tematykę, spotka się z dużym zainteresowaniem dzieci z klas 4-6 i ich rodziców oraz nauczycieli - dodaje Łukasz Wysocki, prezes zarządu Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o. - Dodatkowo ciekawość poznawczą uczniów chcemy rozbudzić konkursami towarzyszącymi lekcjom, zarówno indywidualnymi (publikowanymi na wydarzeniu #AktywnaSzkoła – zaInvestuj w swoje zdrowie na FB), jak i grupowymi (kierowanymi do klas).

Więcej o projekcie na stronie www.stadiongdansk.com.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl