PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Akcja “Koszyczek dla seniora”. Prawie 200 potrzebujących otrzyma żywność na Wielkanoc

Akcja “Koszyczek dla seniora”. Prawie 200 potrzebujących otrzyma żywność na Wielkanoc
Dzięki darczyńcom wielkanocnej akcji „Koszyczek dla seniora”, paczki wypełnione żywnością otrzyma blisko 200 sędziwych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Starsze, często schorowane osoby będą miały wyjątkowe święta i świadomość, że życzliwych ludzi wokół nie brakuje. Dzięki za wasze wielkie serca! - mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która osobiście wsparła akcję.
Zdjęcie przedstawia ręce dwóch osób: darczyńcy i wolontariusza. Jeden przekazuje drugiemu szarą papierową torbę z zakupami. Wolontariusz stoi po prawej, ubrany jest w zieloną koszulkę, oznaczającą uczestnika akcji
Akcję przeprowadzili uczestnicy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Odzew był duży - co jest zasługą szczodrości gdańszczanek i gdańszczan
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Akcja przeprowadzona została przez Regionalne Centrum Wolontariatu na Parkingu Społecznie Odpowiedzialnym przy ul. Lawendowej w poniedziałek, 29 marca. Zebrano m.in. konserwy mięsne, cukier, ryż, produkty nabiałowe, słodycze, bakalie, miód, kakao, kawę i herbatę oraz ciasta. To pełnowartościowa żywność, hermetycznie zapakowana. Darczyńcy przynieśli też kartki z wiosennymi życzeniami, a nawet drobne upominki, które z pewnością ucieszą osoby starsze. 

- Koszyczek dla seniora przekazany, dziękuję wszystkim, którzy dorzucili swoją cegiełkę do wielkanocnego wsparcia osób najbardziej potrzebujących. Dziękuję organizatorom tej bardzo potrzebnej akcji. Dzięki za wasze wielkie serca! - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Dary zostaną teraz posortowane, a następnie w formie wielkanocnych paczek ofiarowane potrzebującym, starszym gdańszczankom i gdańszczanom. Jeszcze przed świętami, wolontariusze akcji zostawią je pod drzwiami seniorów. Dystrybucja paczek odbędzie się w reżimie sanitarnym, wolontariusze będą ubrani w ochronne maseczki i rękawice. Dodajmy, że tegoroczną, drugą edycję „Koszyczka dla seniora” zorganizowali partnerzy: RCW, MOPR, wolontariusze Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Korpus Solidarności oraz Fundacja Społecznie Bezpieczni.

- Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ten piękny gest wsparcia, za społeczną solidarność i zaangażowanie w akcję - podkreśla Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. - Państwa wrażliwość na potrzeby seniorek i seniorów jest ogromna.

Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze