Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Akademia Sztuk Pięknych: przyjdź na Dzień Sztuki, Designu i Kultury oraz na Dni Otwarte

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku będzie otwarta dla wszystkich przez trzy dni. W piątek 24 marca 2017 r. odbędą się spotkania z artystami i projektantami, warsztaty i wiele innych wydarzeń w ramach Dnia Sztuki, Designu i Kultury. Na sobotę i niedzielę (25-26 marca) zaplanowano Dni Otwarte uczelni, podczas których - oprócz zwiedzania budynku i pracowni - można będzie nawet podejrzeć wykładowców i studentów podczas nauki i tworzenia. Wstęp wolny!

Akademia Sztuk Pięknych: przyjdź na Dzień Sztuki, Designu i Kultury oraz na Dni Otwarte
A
A
data publikacji: 22 marca 2017 r.

Podczas Dni Otwartych będzie można podejrzeć pracę wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Podczas Dni Otwartych będzie można podejrzeć pracę wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Wojtek Jakubowski / gdansk.pl

- Przed nami wyjątkowe wiosenne spotkanie ze sztuką i projektowaniem! W programie prezentacje wydziałów, wykłady, spotkania z artystami i projektantami, warsztaty, otwarte pracownie - zapowiada Dzień Sztuki Designu i Kultury Agnieszka Drączkowska z Biura Promocji Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Dzień Sztuki, Designu i Kultury odbędzie się w piątek 24 marca 2017 r. w trzech lokalizacjach Gdańska: w Wielkiej Zbrojowni (ul. Targ Węglowy 6), Małej Zbrojowni (Plac Wałowy 15) i Domu Angielskim (ul. Chlebnicka 13/16). Od godz. 9 rano każdy będzie miał możliwość zwiedzić pracownie i dowiedzieć się, czym zajmują się poszczególne wydziały uczelni. O godz. 10 rozpoczną się natomiast warsztaty sitodruku, czyli specjalnej techniki nanoszenia wzorów na papier lub materiał, podczas których będzie można poznać technologię pracy z sitem i samodzielnie wykonać projekt.

W programie także wykład dr. Zbigniewa Mańkowskiego i spotkanie wokół wystawy „Sprawna ręka. Moshe Kupferman / Marek Chlanda” organizowanej przez Gdańską Galerię Miejską z udziałem artystów i wykładowców. Na każde z wydarzeń wstęp wolny.

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez gdańską ASP na zbliżający się weekend. W sobotę i niedzielę 25-26 marca 2017 r. uczelnia zaprasza na Dni Otwarte.

- Podczas Dni Otwartych zapraszamy do odwiedzania pracowni i podglądania pracy wykładowców oraz studentów. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty, rekrutacji i efektów kształcenia - mówi Agnieszka Drączkowska.

Ponadto odbędą się otwarte, bezpłatne zajęcia z rzeźby i rysunku dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku: „Maraton rzeźby”.

W sobotę organizatorzy zapraszają młodzież i dorosłych na zajęcia z rzeźby i rysunku, podczas których uczestnicy będą pracować z modelem. Uwaga: należy przynieść narzędzia do pracy w glinie oraz przybory i papier do rysowania.

W niedzielę odbędą się zajęcia z rzeźby przeznaczone dla dzieci od lat 6. Organizatorzy zapewniają materiały, jednak proszę o zabranie fartuszków lub "roboczych" ubranek dla dzieci. Do wspólnej zabawy zapraszają także rodziców.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Otwartych, ale na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: warsztatyrzezba@op.pl.

Program Dnia Sztuki, Designu i Kultury (piątek 24 marca)

- godz. 9 -15 - zwiedzanie pracowni w Wielkiej Zbrojowni (ul. Targ Węglowy 6), Małej Zbrojowni (Plac Wałowy 15) i Domu Angielskim (ul. Chlebnicka 13/16);
- godz. 9 - 15 - prezentacje Wydziałów ASP - aula w Wielkiej Zbrojowni;
- godz. 9 - 15 - oprowadzanie kuratorskie po galerii sztuk pięknych prowadzone przez doktorantów ASP w Gdańsku - Mała Aula w Wielkiej Zbrojowni;
- godz. 10 - 15 - otwarte warsztaty sitodruku - Aula w Wielkiej Zbrojowni;
- godz. 12 - 13.30 - wykład otwarty pt. „Chujart? Prawdziwie ludzkie kłopoty ze sztuką: świętość, obrazoburstwo i to, co wolno artyście…” dr. Zbigniewa Mańkowskiego (Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce) - Baszta Słomiana w Wielkiej Zbrojowni;
- godz. 14.30 - Międzyinstytucjonalne otwarte spotkanie panelowe wokół genezy i procesu powstania wystawy „Sprawna ręka. Moshe Kupferman / Marek Chlanda”, organizowane przez Gdańską Galerię Miejską. Paneliści: Marek Chlanda, Ewa Łączyńska-Widz (BWA Tarnów), Piotr Stasiowski (dyrektor GGM), Igor Bloch (student The Courtauld Institute of Art w Londynie) oraz wykładowcy i studenci Międzywydziałowego Instytutu Nauk o Sztuce. Baszta Słomiana w Wielkiej Zbrojowni.

Program Dni Otwartych (sobota- niedziela 25-26 marca)

- godz. 10 - 14 - otwarte dla zwiedzających: Wydział Architektury i Wzornictwa, Wydział Malarstwa oraz Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce (MINoS) - wszystkie mieszczą się w Wielkiej Zbrojowni (ul. Targ Węglowy 6, wejście od ul. Tkackiej), a także Wydział Grafiki w Domu Angielskim (ul. Chlebnicka 13/16) i Wydział Rzeźby i Intermediów w Małej Zbrojownia (Plac Wałowy 15).

Sobota 25 marca
- godz. 10 - 14 - „Maraton rzeźby” - warsztaty dla młodzieży i dorosłych;

Niedziela 26 marca
- godz. 10 - 13 – „Maraton rzeźby” - warsztaty dla dzieci od lat 6.

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora