Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Aion, Bastet i Freja mają już rok! Zobacz przyjęcie urodzinowe gdańskich lwów

Dla rodzeństwa przygotowano tort i prezenty. Tortem zajął się autorytarnie Aion, jego siostry prezentami. Lwie urodziny to też dobra okazja do podsumowań. Choć rok 2016 jeszcze się nie skończył, już wiadomo, że jest rekordowy w historii działalności zoo pod względem frekwencji odwiedzających.

Aion, Bastet i Freja mają już rok! Zobacz przyjęcie urodzinowe gdańskich lwów
A
A
data publikacji: 21 października 2016 r.

Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl

Lwie stado liczy obecnie dziewięcioro osobników. Na jego czele stoi samiec alfa, czyli Arco. Ma dwie partnerki: Bergi i Tchibindę. Z Bergi ma troje potomstwa: Bolka, Lolka i Tolę. Tchibinda jest matką Aiona, Bastet i Frei, czyli lwów, które właśnie skończyły rok.

Pracownicy zoo przygotowali dla jubilatów tort. Na pierwszy rzut oka wyglądał, jak bezowy, w rzeczywistości jednak składał się z twarogu i ulubionego przysmaku lwów - mięsa. O tym, czy tort był smaczny, przekonał się wyłącznie Aion. Choć miała to być niespodzianka dla całej trójki, brat okazał się bardzo zachłanny. Gdy pałaszował tort, siostry zabrały się za rozpakowywanie prezentów. W elegancko ozdobionych pudłach znalazły duże, urodzinowe porcje mięsa.

Dla Aiona to pierwsze i ostatnie urodziny w gdańskim ogrodzie zoologicznym. Samce przejawiają już dominujące zachowania względem sióstr. One to tolerują, ale gdyby spróbowali takich zachowań w stosunku do ojca, ten udowodniłby szybko i bezwzględnie, że król w stadzie może być tylko jeden. Dlatego pracownicy zoo szukają już nowych domów dla Bolka, Lolka i Aiona. Wiadomo, że jeden z nich w 2017 roku trafi do Chorzowa.
 

Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl

Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl

Lwia rodzina cieszy się dużym zainteresowaniem. Ich pojawienie się w gdańskim ogrodzie zoologicznym pozostaje nie bez znaczenia, gdy mowa o wzroście frekwencji wśród odwiedzających.

Zoo odnotowało największą frekwencję w historii swojej działalności. Choć rok się jeszcze nie skończył, gdański obiekt odwiedziło już 452 tys. gości. Szacuje się, że liczba ta, wraz z końcem roku, wyniesie około 470 tys.

Do tak dobrego wyniku na pewno przyczyniła się także „Karta Gdańskiego Lwa”. Uprawnia do nieograniczonej ilości wstępów do zoo, a kosztuje dwukrotność biletu. Od maja do września sprzedano takich kart 1336.


Czytaj także:

Karta Gdańskiego Lwa. Do zoo bez ograniczeń [FOTO]

Narodziny lwiątek w zoo. Dyrektor Targowski się pomodli?

Małe lwiątka dołączyły do stada. Atrakcja w oliwskim zoo

Oliwskie zoo. Dziewięć wielkich kotów już na wybiegu [WIDEO]


ZOBACZ WIDEO Z UROCZYSTOŚCI URODZINOWEJ GDAŃSKICH LWÓW-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora