PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Abelard Giza i Jacek Stramik w Bibliotece Oliwskiej I na żywo na gdansk.pl
Abelard Giza i Jacek Stramik w Bibliotece Oliwskiej I na żywo na gdansk.pl
Stand-uperzy Abelard Giza i Jacek Stramik będą bawić publiczność w środę, 17 kwietnia, w Bibliotece Oliwskiej. Okazją do dowcipów i anegdot będzie promocja ich wspólnej książki „Łapy precz od żartów”. Spotkanie poprowadzi Szymon Jachimek. Wstęp wolny, a u nas zobaczycie transmisję live z tego wydarzenia.
Abelard Giza podczas otwarcia PATIO w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Abelard Giza podczas otwarcia PATIO w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl
 
Jacek Stramik i Abelard Giza to iście szalony duet, po którym można się spodziewać absolutnie wszystkiego. Pierwsza część tego zespołu, Stramik, tu anarchista i abnegat, testujący wszystkie dostępne i te mniej dostępne na rynku używki. Uderza w świętości, bo - jak twierdzi - to pobudza intelekt. Druga połowa komediowego duo, Giza, tłumaczy i tonuje - i choć jest równie ironiczny, to jednak najwyżej stawia rodzinę i dzieci. Razem tworzą sceniczny związek doskonały i mieszankę wybuchową.
 
Ich spotkanie autorskie w środę, 17 kwietnia, w Bibliotece Oliwskiej (ul. Opata J. Rybińskiego 9), podczas którego będzie można na żywo posłuchać dowcipów, zabawnych anegdot i celnych komentarzy, poświęcone będzie książce „Łapy precz od żartów”, którą stand-uperzy wspólnie napisali pod koniec ubiegłego roku (wyd. Wielka Litera).
 
- Przygotujcie się na mieszankę czarnego humoru, jadowitej ironii, wszelkich sprośności, łamania granic smaku i przyzwoitości. Nie ma tabu, nie ma hamulców - zapowiadają obiecująco wydawcy publikacji.
 
 
W Bibliotece Oliwskiej Giza wraz Jackiem Stramikiem będzie promował wspólną książkę „Łapy precz od żartów”
W Bibliotece Oliwskiej Giza wraz Jackiem Stramikiem będzie promował wspólną książkę „Łapy precz od żartów”
mat. wydawnictwa
 
Kilka słów o artystach:
 
Abelard Giza (ur. 1980 r. w Gdańsku) - stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Lider Kabaretu Limo w latach 1999-2014, z którym zdobył liczne nagrody i popularność. Jest twórcą programów stand-upowych: Proteus Vulgaris, Ludzie, trzymajcie kapelusze i Numer 3 oraz serialu Kryzys. Prywatnie - szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek.
 
Jacek Stramik (ur. 1983 r. w Koszalinie) - stand-uper, autor tekstów komediowych i blogowych. Na scenie występuje od 2012 roku. Konsekwentnie unika nagród i popularności. Jest twórcą programu stand-upowego Smucikoń i bloga Komik out Stramika. Prywatnie bezdzietny kawaler.
 
Spotkanie poprowadzi Szymon Jachimek - aktor i konferansjer, znany m.in. z Kabaretu Limo. 
 
 
Początek spotkania o godz. 18:00. Wstęp wolny. Kto nie będzie mógł być, nic straconego - zapraszamy na relację live z tego wydarzenia na www.gdansk.pl.

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl