PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Abelard Giza i Jacek Stramik w Bibliotece Oliwskiej bawili publiczność do łez. Zobacz nagranie
Abelard Giza i Jacek Stramik w Bibliotece Oliwskiej bawili publiczność do łez. Zobacz nagranie
Abelard Giza i Jacek Stramik w środę, 17 kwietnia, spotkali się w Bibliotece Oliwskiej z czytelnikami i widzami - wydarzenie transmitowane było na żywo na www.gdansk.pl. Była to doskonała okazja do dowcipów i anegdot, a przede wszystkim do promocji ich wspólnej książki „Łapy precz od żartów”. Zobaczcie nagranie ze spotkania.
Od lewej: Jacek Stramik i Abelard Giza
Od lewej: Jacek Stramik i Abelard Giza
fot. www.gdansk.pl
 

Jacek Stramik i Abelard Giza to iście szalony duet, po którym można się spodziewać absolutnie wszystkiego.

Pierwsza część tego komediowego zespołu - Jacek Stramik to anarchista i abnegat, testujący wszystkie dostępne i te mniej dostępne na rynku używki. Uderza w świętości, bo - jak twierdzi - to pobudza intelekt. Druga połowa komediowego duo, dobrze znany w Trójmieście Abelard Giza, tłumaczy i tonuje - i choć jest równie ironiczny, to jednak najwyżej stawia swoją rodzinę. Razem tworzą sceniczny związek doskonały i mieszankę wybuchową.

W środę, 17 kwietnia, w Bibliotece Oliwskiej przy ul. Opata J. Rybińskiego stand-uperzy spotkali się z czytelnikami i widzami, by opowiedzieć o powstawaniu książki „Łapy precz od żartów”, którą wspólnie napisali pod koniec ubiegłego roku (wyd. Wielka Litera). Nie zabrakło dowcipów, zabawnych anegdot i celnych komentarzy - także ze strony prowadzącego, którym był również komik, Szymon Jachimek.

- To nasza pierwsza książka. Jak mamy premierę programu stand-upowego, od razu potem jedziemy w trasę. Nie wpadłem na to, że jeśli premiera jest 17 października, to nie ma sensu robić pierwszego spotkania tego samego dnia, bo nikt jeszcze nie zdążył jej przeczytać. Ale wbiegła jedna pani, zadyszana, i mówi: zdążyłam! Mieliśmy taką jedną, dwie osoby na spotkaniach, które przeczytały. Faktycznie, można to było zrobić później. Cieszymy się więc, że dzisiaj jest tu choć parę osób, które naszą książkę przejrzały. Wiadomo, tu jest Gdańsk Oliwa, tu ludzie siedzą w parku i czytają - żartował Abelard Giza na początku spotkania.

Stand-uper opowiedział też, jak wyglądały prace nad powstawaniem „Łapy precz od żartów”. - Ta książka jest naszą wymianą mailową. Chcieliśmy ją napisać tak, jak się pisze maile - czyli trochę literacko, ale trochę naturalnie, żeby czytelnik był świadkiem naszej rozmowy. Jedna pani powiedziała, że to trochę tak, jakby siedziała z nami w pubie przy piwie i słuchała jak gadamy. Taki efekt chcieliśmy uzyskać - tłumaczył Giza.

 

ZOBACZ ZAPIS CAŁEGO SPOTKANIA

 

 

Kilka słów o artystach:

Abelard Giza (ur. 1980 r. w Gdańsku) - stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Lider Kabaretu Limo w latach 1999-2014, z którym zdobył liczne nagrody i popularność. Jest twórcą programów stand-upowych: Proteus Vulgaris, Ludzie, trzymajcie kapelusze i Numer 3 oraz serialu Kryzys. Prywatnie - szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek.

Jacek Stramik (ur. 1983 r. w Koszalinie) - stand-uper, autor tekstów komediowych i blogowych. Na scenie występuje od 2012 roku. Konsekwentnie unika nagród i popularności. Jest twórcą programu stand-upowego Smucikoń i bloga Komik out Stramika. Prywatnie bezdzietny kawaler.

Spotkanie poprowadził Szymon Jachimek - aktor i konferansjer, znany m.in. z Kabaretu Limo. 

 

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze