• Start
  • Wiadomości
  • „A-PORT” - spektakl o współczesnych problemach młodych z Nowego Portu. Premiera online 17 grudnia

„A-PORT” - spektakl o współczesnych problemach młodych z Nowego Portu. 17 grudnia

Spektakl „A-PORT”, poświęcony młodym mieszkańcom Nowego Portu - temu, z czym na co dzień się zmagają, czego potrzebują i o czym marzą - transmitowany będzie w czwartek, 17 grudnia, na żywo z Oliwskiego Ratusza Kultury. Wydarzenie odbędzie się poprzez platformę ZOOM i jest bezpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.
16.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Spektakl o młodych, dla młodych - organizowane w formule Teatru Forum przedstawienie „A-PORT”, opowiadające o mieszkańcach Nowego Portu, będzie okazją do ciekawej dyskusji i wymiany doświadczeń
Spektakl o młodych, dla młodych - organizowane w formule Teatru Forum przedstawienie „A-PORT”, opowiadające o mieszkańcach Nowego Portu, będzie okazją do ciekawej dyskusji i wymiany doświadczeń
mat. organizatora

Marta to czternastolatka, która przedkłada potrzeby innych ponad swoje własne. Dziewczyna ulega presji otoczenia, aby w swoim mniemaniu zasłużyć i zapracować na akceptację i miłość. Czasem działa wbrew sobie, aby tylko sprostać oczekiwaniom innych i zaspokoić swoją ogromną potrzebę przynależności. Nikt jednak nie pyta, jaką cenę płaci za tę postawę.

Takich Mart jest wiele - każdy z nas zna taką bohaterkę, lub może samemu się z nią utożsamiać. Wiedzą o tym pomysłodawcy spektaklu „A-PORT” - grupa liderska Placówki Wsparcia Dziennego SPOT Youth Point Stowarzyszenia 180 Stopni. Tworzący ją młodzi ludzie sami wybrali temat, który wydał im się najbliższy, i nawiązuje do współczesnych problemów młodych mieszkańców Nowego Portu.

- Podczas naszego spotkania będziemy zapraszać widzów do ćwiczeń, dyskusji i do kontaktu online z aktorami i aktorkami, szukając rozwiązania problemów pokazanych na scenie - zachęcają reżyserzy spektaklu: Małgorzata Polakowska i Przemysław Jurewicz - animatorzy kultury, aktorzy współpracujący między innymi z Teatrem Gdynia Główna.

W spektaklu występują młodzi gdańszczanie: Dominika Chrzanowska, Nikola Garska, Wiktoria Kowal, Anna Krysztofiak, Kacper Berendt i Mateusz Grzelka, a reżyserów wspomaga Olivia Gringmann. Nad całością projektu czuwa Iwona Woźniewska - socjoterapeuta, pedagog, terapeuta behawioralny i prezes Stowarzyszenia 180 Stopni.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 17 grudnia, o godzinie 16:30, poprzez platformę ZOOM w formie transmisji live z Oliwskiego Ratusza Kultury. Jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, oraz charakter wymagający aktywnego udziału, osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa mailowo, na adres: m.polakowska@feeria-stowarzyszenie.pl. Tuż przed spektaklem organizatorzy prześlą link, pod którym należy się zalogować. Uczestnicy i uczestniczki są proszeni o pracę z włączonymi kamerami. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Przewidywany czas zakończenia spotkania to godzina 18:00.

Projekt finansowany ze środków Miasta Gdańsk

 

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór