PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

A może na wycieczkę? Radni Suchanina organizują atrakcje mieszkańcom

A może na wycieczkę? Radni Suchanina organizują atrakcje mieszkańcom
Suchanino ma jedną z "najmłodszych" Rad Dzielnic, która postawiła na integrację mieszkańców tutejszych bloków. W najbliższą sobotę zaprasza mieszkańców Suchanina na kolejną już wycieczkę po regionie. Dokąd pojadą gdańszczanie?
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mieszkańcy Suchanina polubili wycieczki organizowane przez radnych dzielnicy
Mieszkańcy Suchanina polubili wycieczki organizowane przez radnych dzielnicy
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

To będzie druga już wycieczka w tym roku, i kolejna w tej kadencji Rady Dzielnicy.

Ewa Okuniewska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Suchanino, przyznaje, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Zdarza się nawet, że godzinę po zamieszczeniu ogłoszenia o wyjeździe, zapełniona jest już lista chętnych. Jeżdżą młodsi i starsi, a więc 30-latkowie, a także 70-letni seniorzy. Najwięcej jest zazwyczaj osób po 50-tce. "Ekipa" za każdym razem jest nieco inna, ale są i tacy, którzy postanowili kilka razy skorzystać z oferty.

Widok na kościół św. Franciszka z Asyżu oraz wieżowce na Suchaninie
Widok na kościół św. Franciszka z Asyżu oraz wieżowce na Suchaninie
Mateusz Ochocki/KFPW najbliższą sobotę, 18 sierpnia, zaplanowano wycieczkę do trzech miejscowości: Mniszka (w którego lasach hitlerowcy zamordowali w czasie wojny około 10 tys. osób), Chełmna (gdzie zaplanowano m.in. spacer po mieście i wizytę w Muzeum Ziemi Chełmińskiej) i Grudziądza (m.in. zwiedzanie starówki i miejsc sakralnych).

Koszt takiej wycieczki to 45 złotych. W cenie zawarto m.in. bilety wstępu do poszczególnych placówek, obiad i opłaty za przejazd autostradą. Rada Dzielnicy dofinansowuje wyjazd kwotą 1,6 tys. złotych. Z tych środków opłacany jest autokar oraz przewodnik.

- Rada Dzielnicy Suchanino obejmuje głównie tereny spółdzielni mieszkaniowych. Niewiele więc środków przeznaczamy na inwestycje infrastrukturalne w przestrzeni miejskiej. Oczywiście, jako radni zajmujemy się takimi sprawami jak np. zły stan chodników czy jezdni, uznaliśmy jednak, że skoro tereny w większości należą do spółdzielni, to skupimy się na działalności na rzecz mieszkańców – tłumaczy przewodnicząca Okuniewska.

Na pomysł organizacji wycieczek dla mieszkańców Suchanina wpadła jedna z radnych dzielnicy, Maria Lachowska, która bardzo lubi tego typu działalność.

- Okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Za każdym razem mamy 100. procentowe obłożenie, a mieszkańcy za każdym razem chwalą sobie wyjazd - podkreśla Ewa Okuniewska.

Radni przypominają, że wszyscy ci, którzy zapisali się na sobotnią wycieczkę, powinni dokonać wpłaty (45 zł) w najbliższy wtorek, 14 sierpnia, w godz. 18 – 19 w siedzibie Rady Dzielnicy, przy ul. Paderewskiego 4/35.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze