• Start
  • Wiadomości
  • Zimowy spacer po zielonym Gdańsku? Z odrobiną wyobraźni to możliwe

Zimowy spacer po zielonym Gdańsku? Z odrobiną wyobraźni to możliwe

W dniu 20 stycznia (sobota) uczestnicy i uczestniczki spaceru odkryją, gdzie rosną najpiękniejsze cisy w mieście. Gdańskie Miniatury to także spotkanie z historią w nietypowej formie quizu z zagadkami. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na zimową wędrówkę po Grodzisku i okolicach o godz. 12.00. Początek spaceru przy Kościele Bożego Ciała (ul. 3 Maja 19).
14.01.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Bezpłatna publikacja Gdańskie Miniatury wciąż jest dostępna w IKM

Cis może przybrać formę drzewa lub krzewu, jego drzewa są zawsze zielone i pięknie się prezentują. Na szlaku styczniowej wędrówki znajduje się kościół, szpital i dawny cmentarz Bożego Ciała przy ul. 3 Maja, cisy na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy, rozległe Grodzisko i Cmentarz Garnizonowy.

Gdzie jeszcze w Gdańsku znajdują się przepiękne cisy? W urządzonej na wzór ogrodów francuskich części Parku Oliwskiego. Stanowią ona oprawę Pałacu Opatów. Założony w XVIII wieku ogród do dziś wyróżnia się wysokimi cisami w kształcie stożków. 

Spacer Gdańskie Miniatury | Zielone miasto - cis

Data: 20 stycznia, godz. 12.00

Kategoria wiekowa: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat.

Czas trwania: około 1,5 godziny.

Spotkanie: przy Kościele Bożego Ciała (ul. 3 Maja 19).

Wszelkie pytania można kierować na adres: miniatury@ikm.gda.pl.

Spacer będzie fotografowany i filmowany.


Gdańskie Miniatury - dostępna w IKM

W Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 ciągle dostępna jest bezpłatna publikacja "Gdańskie Miniatury - Tajemnice gdańskich uliczek". 

"Gdańskie Miniatury - Tajemnice gdańskich uliczek" to publikacja zawierająca grę miejską w formie drukowanego przewodnika. Każda wycieczka to jeden rozdział zawierający mapkę danej trasy, aktualne fotografie omawianych obiektów i scenariusz zawierający historię, ciekawostki dotyczące przedstawianych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdej części znajduje się quiz, którego pytania skonstruowane są w taki sposób, by można było na nie odpowiedzieć tylko odwiedzając dane miejsce.



TV

Bajpas kartuski działa