• Start
  • Wiadomości
  • Zajęcia dla najmłodszych studentów. Rusza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Bezpłatny

Zajęcia dla najmłodszych studentów. Rusza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Bezpłatny

Studenci nie mogą mieć więcej niż 13 lat, podczas zajęć dowiedzą się m.in, jak zostać liderem, zarządzać swoim wolnym czasem, a nawet stworzyć własną strategię na przyszłość. Właśnie ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Uniwersytecie Gdańskim.
08.09.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zadowoleni studenci poprzedniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

W Gdańsku to już trzecia edycja zajęć dla uczniów ostatnich dwóch klas szkół podstawowych (5 i 6 klasa), którzy chcą zapoznać się z zagadnieniami ekonomicznymi. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski program - organizowany we współpracy z uczelniami wyższymi już od dziewięciu lat - zachęcający uczniów do zgłębienia tematyki przedsiębiorczości.

Na Pomorzu zajęcia będą odbywać się na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Zarządzania w Sopocie. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, a organizatorem na Pomorzu - Uniwersytet Gdański.

- Zajęcia trwają semestr, w ciągu którego odbędzie się sześć spotkań. Spotkanie zaczyna się kilkudziesięciominutowym wykładem, po którym dzieci biorą udział w warsztatach tematycznych. Nasi studenci pracują w 10-osobowych grupach pod opieką wolontariuszy, każdy warsztat kończy się podsumowaniem: na przykład wcieleniem się w rolę inwestora giełdowego, symulacją walnego zgromadzenia akcjonariuszy - mówi Sabina Nowak, koordynatorka EUD, pracownik Wydziału Zarządzania UG. - Chętni na koniec semstru mogą wziąć udział w teście sprawdzającym wiadomości. Troje najlepszych studentów otrzymuje nagrody, wśród których są między innymi tablet i dobra gra komputerowa.
 

Ekonomia nie taka straszna - zajęcia na EUD

Czy wiedza dotycząca przedsiębiorczości przyda się 11 czy 13-latkom?

- To są wiadomości, które można wykorzystać w codziennym życiu, także ucznia ostatnich klas szkoły podstawowej - przekonuje Sabina Nowak. - Jak działa bank, jak zarzadzać swoim wolnym czasem, jakie umiejętności musi mieć lider, na czym polega prowadzenie projektu, czym jest marketing i jak działa. Ale to nie jedyne korzyści: dzieci uczą się pracy w grupie, po kilku spotkaniach bardzo się otwierają, współpracują ze sobą, znika onieśmielenie z pierwszych zajęć.

EUD to nie tylko spotkania dla dzieci, równolegle odbywają się wykłady dla rodziców i opiekunów studentów EUD. Tematy zajęć to: wychowanie, kształtowanie kompetencji społecznych i postaw przedsiębiorczych dzieci, świadome korzystanie z mediów masowych. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia w ramach EUD odbywają się na siedmiu uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim (na Wydziale Zarządzania w Sopocie), w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Uniwersytetach Ekonomicznych w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, a także na Uniwersytecie w Białymstoku i Uniwersytecie Szczecińskim.

Zapisać można się przez stronę internetową EUD.



TV

Uniwersytet WSB Merito ma nowy kampus