• Start
  • Wiadomości
  • Wszystkie Strony Miasta. Monika Chabior i Beata Matyjaszczyk o NGO'sach

Wszystkie Strony Miasta. Monika Chabior i Beata Matyjaszczyk o NGO'sach - wtorek g. 12.00

W najbliższą sobotę 19 listopada odbędzie się Plenarne Spotkanie Gdańskich Organizacji Pozarządowych. O szczegółach tego spotkania, a także kondycji NGO'sów porozmawiamy w programie „Wszystkie Strony Miasta” z Moniką Chabior, zastępczynią prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania oraz z Beatą Matyjaszczyk, przewodnicząca Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Emisja programu we wtorek 15 listopada o godz. 12.00 na gdansk.pl.
( 14.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nz. (od lewej) Beata Matyjaszczyk, GROP i zastępczyni prezydenta Gdańska Monika Chabior
Nz. (od lewej) Beata Matyjaszczyk, przewodnicząca GROP i zastępczyni prezydenta Gdańska Monika Chabior
fot. Grzegorz Mehring, Dominik Paszliński/gdansk.pl

Czym jest Gdańska Rada Organizacji Pozarządowych?

Gdańska Rada Organizacji Pozarządowych (GROP) to reprezentacja organizacji (stowarzyszeń i fundacji) działających na rzecz mieszkańców naszego miasta. Warto zauważyć, że GROP jest najstarszą reprezentacją organizacji pozarządowych w woj. pomorskim i jedną z najstarszych w Polsce. Pracuje nieprzerwanie od 2002 r.

Idzie zima, pamiętajmy o Ukrainie. Grupa Valentyna prowadzi zbiórkę ciepłej odzieży i innych artykułów 

Ważne decyzje na spotkaniu gdańskich NGO'sów

19 listopada (sobota) w Hevelianum odbędzie się Plenarne Spotkanie Gdańskich Organizacji Pozarządowych. Będzie miało ono charakter wyborczy.

Kogo i dlaczego będą wybierać społecznicy? Co było najważniejsze w mijającej kadencji? Jak działa GROP? Jakie są obecnie główne wyzwania stojące przed organizacjami pozarządowymi lokalnymi i krajowymi? Czy sposób finansowania ich przez samorząd jest wystarczający?

Chcesz pozbyć się zbędnych mebli? Przekaż je dalej, trafią do mieszkań potrzebujących 

Wszystkie te pytania skierujemy w studiu gdansk.pl do Moniki Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania oraz z Beaty Matyjaszczyk, przewodniczącej Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych.

Wszystkie Strony Miasta - emisja we wtorek 15 listopada o godz. 12.00 na gdansk.pl. Zapraszamy!