• Start
  • Wiadomości
  • Wśród tysiąca kramów na Jarmarku św. Dominika można znaleźć cuda dla dzieci. Jakie?

Wśród tysiąca kramów na Jarmarku św. Dominika można znaleźć cuda dla dzieci. Jakie?

Ubrania rosnące razem z dzieckiem? Czekoladowy kebab? Niemożliwe? Na Jarmarku św. Dominika można znaleźć niemal wszystko. Sprawdziliśmy, co można kupić dla najmłodszych.
15.08.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Deser prosto z Włoch, czyli... Czekoladowy Kebab. Polecamy, zwłaszcza z dodatkiem świeżych owoców.

Może to i nie do końca wychowawcze, ale zaczniemy od pysznego czekoladowego deseru. Przy ul. Szerokiej można spróbować... Czekoladowego Kebaba. To pomysł, który przywędrował nad Motławę z Włoch. Stamtąd sprowadzane są zresztą duże czekoladowe bloki, przypominające kształtem mięsne kebaby. Czekolada, o smaku orzecha laskowego, umieszczona jest w podobnym urządzeniu i podobnie ścinana, co "mięsna" wersja. Na miejscu wypiekane jest też ciasto – biszkopt z kurkumą. To do niego, poza cienkimi płatkami czekolady, trafia też ręcznie robiona bita śmietana i dodatki.
 

Czekolada o smaku orzecha laskowego przypomina kształtem... mięsny kebab.

Do wyboru są owoce bądź czekoladowe cukierki i pokruszone ciasteczka. Koszt deseru waha się od 11 do 16 złotych. 
 

Lalki gałgankowe z porcelanowymi głowami zachwycą niejedną dziewczynkę i... mamę.

Dzieci, poza słodyczami, lubią też zabawki. Rozglądaliśmy się więc i za tymi. Przy ul. Św. Ducha znaleźliśmy kram z porcelanowo-gałkankowymi lalkami. Małgorzata Iwon, która prowadzi kram, przyznaje, że korpusy lalek sprowadza z Czech. Ubranka szyje jednak osobiście, razem ze wspólniczką. - Tworząc je inspirowałam się lalką, którą przed laty dostałam od mojej babci. Kiedyś tworzono właśnie takie – przyznaje pani Małgorzata.

Lalki mają porcelanowe głowy. Reszta wykonana jest z gałganków. Można je więc śmiało przytulać.


W takim namiocie można poczytać książkę, uciąć sobie drzemkę lub schować się przed rodzicami.

Uroczo wyglądają też dziecięce namioty tipi, które własnoręcznie wykonuje Agnieszka Skibicka. To namioty bawełniane, które można rozłożyć w pokoju, na balkonie czy w ogrodzie. Ich cena waha się od 209 do 289 złotych. Na stoisku pani Agnieszki zauraczają także koniki na kiju.


Bawełniane końskie głowy na kiju są przeurocze. Sprawdzą się jako zabawka bądź ozdoba w pokoju dziecięcym.

Wykonane są z dobrej jakości polskiej bawełny i sznurka jutowego. Ich koszt to 99 zł.


Czy ubrania mogą rosnąć razem z dzieckiem? Mogą. Przekonuje o tym Kamil Janiszewski.

Dzieci trzeba też w coś ubrać. My znaleźliśmy stoisko idealne dla wszystkich tych, którym nie uśmiecha się kupowanie nowych ciuszków co kilka miesięcy. Przy ul. Szerokiej można znaleźć "Ubrania rosnące razem z dzieckim". Przy kramie handluje małżeństwo: Magdalena i Kamil Janiszewscy, którzy podkreślają, że sami są rodzicami i używają takich ubranek. Tajemnica "rosnących" ciuszków to metodyka regulacji. Dzięki niej spodnie, bluzki czy t-shirty dziecięce mają aż trzy pełne rozmiary. Są one wykonane z bawełny, z domieszką elastanu.


Śpiworek w kształcie ogony syreny, wykonany ręcznie, polecany wszystkim rodzicom z poczuciem humoru.

Przy ul. Grobla II polecamy z kolei stoisko dla rodziców z fantazją i poczuciem humoru. Można tu nabyć śpiworek dla dzieci w kształcie ogona syreny. Jest on wykonany ręcznie, z polaru. Przeznaczony jest dla maluchów do 150 cm wzrostu, a zakłada się go do wysokości pasa.



TV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku