Wielkanoc od czwartku do wtorku. W komunikacji miejskiej

Okres świąteczny to - jak co roku - zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Gdańsku. Na niektórych liniach w czwartek, piątek i wtorek obowiązywać będą rozkłady jazdy, jak w ferie i wakacje. Trzy linie zostaną zawieszone. Przez Internet kupować już można bilety łączone: na autobusy i tramwaje oraz kolejki SKM.
23.03.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Święta Wielkanocne w 2016 roku przypadają na 27-28 marca (niedziela-poniedziałek), ale zmiany w funkcjonowaniu niektórych linii komunikacji miejskiej wprowadzone zostaną już w czwartek, 24 marca i obowiązywać będą do wtorku, 29 marca.

24-25 i 29 marca (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, wtorek po świętach)

  • na liniach autobusowych 126, 154, 156, 174, 175, 178, 295 będą obowiązywać rozkłady jazdy ważne w dni powszednie w okresie wolnym od nauki szkolnej
  • linia tramwajowa 4 oraz linie autobusowe 161 i 574 z powodu braku zajęć dydaktycznych nie będą funkcjonować
  • pozostałe linie autobusowe i tramwajowe będą funkcjonować wg "zwykłych" powszednich rozkładów jazdy

26 marca (Wielka Sobota)

  • wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą funkcjonować wg stałych sobotnich rozkładów jazdy

27-28 marca (I i II dzień Świąt Wielkanocnych)

  • wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą funkcjonować wg stałych świątecznych rozkładów jazdy


Bilety łączone także przez Internet!

Od wtorku, 22 marca, w sprzedaży internetowej dostępne są już łączone bilety komunikacji miejskiej oraz kolejek SKM. Można je naładować na karcie elektronicznej ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia czy MZK Wejherowo, a nawet elektronicznej legitymacji studenckiej.

- To duża wygoda i oszczędność czasu dla podróżnych, którzy nie będą już musieli kupować papierowej części w kasach biletowych na dworcach kolejowych w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni. Wszystko można załatwić przez Internet i zapisać na jednej karcie elektronicznej - mówi zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

Zakupu biletu łączonego można dokonać na stronie internetowej.

- Na stronie znajduje się aktywna ikona SKM, kliknięcie w którą umożliwia zakup części kolejowej biletu łączonego. Zapisanie części kolejowej na karcie elektronicznej umożliwi również odtworzenie całego biletu na wypadek utraty karty - zaznacza Krzysztof Nalewajko, kierownik inspektor ds. funkcjonowania biletu metropolitalnego z Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

- Dla wygody pasażerów na stronach internetowych Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Szybkiej Kolei Miejskiej umieszczone zostaną dobrze widoczne banery, które bezpośrednio przekierują zainteresowanych do Internetowego Systemu Obsługi Karty Elektronicznej - dodaje Piotr Grzelak.

Sprawdź, ile kosztuje bilet łączony i na jakich trasach obowiązuje.
 

TV

Bajpas kartuski działa