Warsztaty dla przyszłości Nowego Portu [ZAPISZ SIĘ]

W sobotę, 25 czerwca, w Nowym Porcie odbędą się warsztaty z mieszkańcami. Zebrane podczas spotkania opinie lokalnej społeczności uwzględnione zostaną podczas opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji w Gdańsku. Głos mieszkańców jest bardzo ważny, dlatego zapraszamy do udziału i wcześniejszej rejestracji!
22.06.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

III Dni Nowego Portu na pl. Gustkowicza (2015 r.)

Działania rewitalizacyjne obejmują szereg różnorodnych inwestycji, przede wszystkim inwestycji w rozwój społeczny. Głównym celem rewitalizacji jest doprowadzenie do ożywienia, poprawy funkcjonalności, estetyki, wygody użytkowania i jakości życia w rewitalizowanym obszarze. Aby najlepiej zaplanować takie działania, potrzebny jest głos lokalnej społeczności. Właśnie w tym celu zorganizowane zostały warsztaty z mieszkańcami. Jest to okazja do wskazania miejsc problemowych w swoich dzielnicach oraz czynnego udziału w tworzeniu procesów rewitalizacyjnych. Spotkania przeprowadzane są w formie pracy w grupach oraz dyskusji podsumowujących. Ich wynikiem będzie opracowanie proponowanych przez mieszkańców projektów do realizacji w ramach rewitalizacji, ze szczególnym naciskiem na wypracowanie niezbędnych działań społecznych.

Żeby wziąć udział w warsztatach, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 55 przy ul. Wolności 6A w godz. 10-15, trzeba się wcześniej zgłosić. Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną za pomocą formularza.

Jeśli ktoś nie może stawić się na spotkaniu, może zgłosić swój pomysł drogą elektroniczną. Wypełniony formularz należy złożyć w postaci podpisanego oryginału oraz przesłać mailem jako edytowalny załącznik elektroniczny na adres poczty elektronicznej: rewitalizacja@brg.gda.pl do 5 lipca 2016 roku.

- Po zakończeniu warsztatów do końca sierpnia prowadzić będziemy wewnętrzne prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji, we współpracy między innymi z organizacjami pozarządowymi - informuje Ewa Pielak z Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska. - We wrześniu planujemy z kolei przeprowadzić konkurs plastyczny i fotograficzny dla dzieci w celu promocji działań związanych z opracowaniem programu, a najprawdopodobniej od października rozpocznie się konsultacja zapisów projektu programu z mieszkańcami.

Obszary zdegradowane i obszary do rewitalizacji w naszym mieście wyznaczyła Rada Miasta Gdańska podczas sesji w kwietniu 2016 r.

Czytaj także:

Nowe życie zdegradowanych dzielnic. Wywiad o rewitalizacji.

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę