• W pogoni za punktem. Pierwsza przegrana AZS Łączpol AWFiS w sezonie

W pogoni za punktem. Pierwsza przegrana AZS Łączpol AWFiS w sezonie

Rywalem piłkarek ręcznych AZS Łączpol AWFiS w piątej kolejce PGNiG Superligi było Metraco Zagłębie Lubin. Gdańszczanki mimo ambitnej postawy przegrały z bardziej doświadczonymi rywalkami 25:27.
02.10.2016

Katarzyna Skonieczna, zdobywczyni 7 goli

Metraco Zagłębie Lubin to od lat jeden z czołowych zespołów superligi, mistrz Polski z 2011 roku, wicemistrz z lat 2012-14, który po przebudowie chce powrócić do walki o medale. Początek meczu w Gdańsku był obiecujący dla gospodyń, gdyż Renata Kajumowa wybroniła rzut karny wykonywany przez Julianę Maltę. Nieźle było przez kilka kolejnych minut, bo na tablicy wyników widniał rezultat 3:2. Niestety po niespełna kwadransie gry było 3:7.

Sygnał do ataku dały Kinga Lalewicz i Adrianna Górna. Gdy na cztery minuty przed przerwą po raz drugi w meczu celnie trafiła Karolina Siódmiak, było 11:10! Niestety jeszcze w pierwszej połowie gdańszczanki, grając w osłabieniu (na ławce kar siedziała Monika Stachowska) straciły dwie bramki.

Na początku drugiej części spotkania, dzięki aktywności Katarzyny Skoniecznej - najskuteczniejszej w AZS Łączpol AWFiS - akademiczki znowu wróciły na prowadzenie. Jak się okazało ostatni raz w meczu. Od 48. do 52. minuty Metraco Zagłębie rzuciło cztery bramki z rzędu i było 19:24.

Podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej walczyły do samego końca o zmianę rezultatu. Siódmiak w ostatniej minucie trafiła na 25:26. Ostatni rzut nalerzał jednak do przyjezdnych: Małgorzata Buklarewicz ustaliła wynik spotkania.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (11:12)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Chojnacka - Skonieczna 7, Górna 4, Siódmiak 4, Pasternak 2, Stachowska 2, Mazurek 2, Kalska 2, Lalewicz 1, Świerczek 1 oraz Masna, Cirjan, Gędłek.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Marić 9, Jochymek 7, Semeniuk 3, Grzyb 2, Buklarewicz 2, Milojević 2, Malta 1, Trawczyńska 1 oraz Mączka, Wiertelak, Ważna, Premović.

W maju kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Ergo Arenie!