Udało się. MH Automatyka pozostaje w hokejowej elicie

Sześciu meczów potrzebowały zespoły MH Automatyka Gdańsk i Nesta Mires Toruń, by rozstrzygnąć rywalizację o pozostanie w PHL. W niedzielę, 12 marca, gdańszczanie w hali Olivia pokonali rywali 5:1, dzięki czemu utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej hokeja na lodzie.
12.03.2017

Hokeiści MH Automatyka pozostają w PHL

W piątek, 10 marca, w Toruniu gdańszczanie przegrali 2:3 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzili 3-2. By utrzymać się w Polska Hokej Lidze musieli wygrać w niedzielę, 12 marca. I wygrali! Przy dopingu ponad trzytysięcznej widowni rozbili rywali 5:1.

W połowie drugiej tercji hokeiści MH Automatyka prowadzili 3:0. Pierwszego gola - w przewadze jednego zawodnika - po indywidualnej akcji zdobył Phillip Nasca. Kolejne dołożyli Mateusz Gościński i ponownie Nasca.

Goście odpowiedzieli strzałem Denisa Trachanowa, w kilku kolejnych akcjach dobrze spisywał się w bramce Tomasz Witkowski. W ostatniej części gry rywali z Torunia dobił Szwed Hampus Falk, który w ciągu pół minuty dwukrotnie umieścił krążek w siatce.

Mecz nr 5

Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

1:0 Kalinowski (9:28)

2:0 Dołęga (24:34)

2:1 Marzec (27:27)

3:1 Wiśniewski (47:00)

3:2 Kastel-Dahl (52:55)

Nesta Mires: Plaskiewicz - Żyliński, Skólmowski, Mogiła, Kukuszkin, Minge - Trachanow, Lidtke, Kalinowski, Michaiłow, Dołęga - Kourach, Podsiadło, Wiśniewski, Ćwikła, Winiarski oraz Jaworski, Heyka, Stasiewicz, Naparło

MH Automatyka: Witkowski - Josepher, Lehmann, Steber, Polodna, Skutchan - Falk, Wachowski, Nasca, Kastel-Dahl, Gościński - Kantor, Nowak, Strużyk, Rompkowski, Marzec - Wrycza, Dolny, Szczerbakow, Różycki, Pesta

Mecz nr 6

MH Automatyka Gdańsk – Nesta Mires Toruń 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

1:0 Nasca (19:46)

2:0 Gościński (23:24)

3:0 Nasca (27:36)

3:1 Trachanow 3:1 (30:59)

4:1 Falk (48:30)

5:1 Falk (49:04)

MH Automatyka: Witkowski – Josepher, Lehmann, Steber, Pesta, Skutchan – Falk, Wachowski, Nasca, Kastel-Dahl, Gościński – Kantor, Nowak, Strużyk, Rompkowski, Marzec – Gierasimenko, Dolny, Wrycza, Różycki, Szczerbakow.

Nesta Mires: Plaskiewicz – Żyliński, Skólmowski, Mogiła, Kukuszkin, Minge – Trachanow, Lidtke, Kalinowski, Michaiłow, Dołęga – Kowrach, Podsiadło, Wiśniewski, Ćwikła, Winiarski – Jaworski, Heyka, Stasiewicz, Husak, Naparło