• Start
  • Wiadomości
  • „Tym żyje Gdańsk”. Wszystko o obchodach 42. rocznicy Sierpnia'80

„Tym żyje Gdańsk”. Wszystko o obchodach 42. rocznicy Sierpnia'80 – sobota godz. 12.00

W sobotę, 13 sierpnia o godz. 12.00 wyemitowany zostanie kolejny odcinek naszego nowego cyklu zatytułowanego „Tym żyje Gdańsk”. Tym razem porozmawiamy o czekających nas wydarzeniach, które złożą się na gdańskie obchody sierpniowe. Zaproszenie do studia przyjęła Patrycja Medowska, zastępczyni dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności ds. kultury obywatelskiej.
( Publikacja: 13.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prowadzącym program Tym żyje Gdańsk  jest Marek Wałuszko
Prowadzącym program "Tym żyje Gdańsk" jest Marek Wałuszko
źródło: gdansk.pl

Gdańsk obchodzi 42 rocznicę Sierpnia'80

Strajki sierpniowe z 1980 r. zakończone podpisaniem Porozumień Sierpniowych to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Gdańska i Polski. Jak co roku mieszkańcy miasta godnie celebrują tę datę. Oficjalnym obchodom, których kulminacja następuje zawsze 31 sierpnia, towarzyszą liczne wydarzenia kulturalne, debaty i spotkania. W przygotowanie bogatego kalendarza imprez angażuje się wiele osób i instytucji, a kluczową rolę odgrywa tu zespół Europejskiego Centrum Solidarności.

42. rocznica Sierpnia'80. Spacery subiektywne STRAJK! POCZĄTEK! i spektakl 

Patrycja Medowska o obchodach

Patrycja Medowska, którą zaprosiliśmy do programu „Tym żyje Gdańsk” jest zastępczynią dyrektora ECS ds. kultury obywatelskiej. Jakie wydarzenia towarzyszyć będą tegorocznym obchodom i kiedy się rozpoczną? Czy udział w imprezach jest bezpłatny? Jak będzie wyglądać tegoroczny Solidarity of Arts? - o to wszystko i wiele innych spraw zapytamy panią dyrektor Medowską w naszym studiu.

Studio programy Tym żyje Gdańsk  w gdansk.pl
Studio programy "Tym żyje Gdańsk" w gdansk.pl
fot. Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl

"Tym żyje Gdańsk" - nasz nowy program

W tym tygodniu na portalu gdansk.pl rozpoczęliśmy regularne emisje programów studyjnych z cyklu „Tym żyje Gdańsk”. Rozmawiamy w nich z gośćmi na ważne tematy dotyczące życia mieszkańców i funkcjonowania samorządu, nowych regulacji prawnych czy dużych organizowanych przez Miasto Gdańsk imprez kulturalnych bądź okolicznościowych. Tematyka szeroka, ale zawsze ważna dla mieszkańców. Rozmowy z gośćmi toczą się w naszym nowym wirtualnym studiu.

"Tym żyje Gdańsk" - emisja w sobotę, 13 sierpnia o godz. 12.00. Zapraszamy!