• Tylko remis na Stadion Energa Gdańsk. Lechia - Pogoń 1:1 i strata pozycji lidera

Biało-zieloni walczyli o utrzymanie pozycji lidera. Najgroźniejszy rywal - Jagiellonia Białystok - pokonał Piasta Gliwice 2:0. By pozostać nr 1 podopieczni trenera Piotra Nowaka musieli wygrać z Pogonią Szczecin. Tylko zremisowali i spadli na drugie miejsce w tabeli.
05.11.2016

Marco Paixao trafił w słupek

Lechia zremisowała, choć powinna wygrać, szczególnie po tym, co pokazała w pierwszej połowie. Po zmianie stron było niestety gorzej. W całym meczu gdańszczanie oddali 13 strzałów, z czego 10 w pierwszej połowie.

W meczu z Pogonią nie zagrali Sławomir Peszko i Flavio Paixao, którzy pauzowali za kartki.

- Początek spotkania należał do biało-zielonych, ale w końcówce pierwszej połowy udało nam się wyrównać. Rezultat 1:1 dowieźliśmy do końca i szanujemy tę zdobycz, bo jest ona cenna. Chciałbym podziękować drużynie za walkę w tych trudnych warunkach - podsumował mecz z Lechią trener Pogoni Kazimierz Moskal.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU LECHIA - POGOŃ

- Podobnie jak w poprzedniej kolejce, remis z Pogonią oceniam jako stratę dwóch punktów. Uważam, że powinniśmy ten mecz wygrać, rozstrzygając wynik jeszcze w pierwszej połowie spotkania - mówił trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak. - Na pewno nie można nam odmówić w tym spotkaniu woli walki i determinacji. Za nami 15 meczów pierwszej rundy sezonu zasadniczego. Zdobyliśmy w nich 30 punktów i to jest dobry rezultat, choć na pewno mogło być tych punktów trochę więcej.

W ostatnich dwóch spotkaniach podopieczni trenera Piotra Nowaka zamiast sześciu punktów zdobyli jedynie dwa. Stracili przez to pozycję lidera. Prowadzi Jagiellonia Białystok.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramki: Wolski (9.) - Frączczak (45. karny)

Żółte kartki: Sławczew, Janicki - R. Nunes, Akahoshi, Kudła

Lechia: Milinković-Savić - J. Nunes (78. Stolarski), Maloca, Janicki, Wawrzyniak - Haraslin (72. Mila), Sławczew, Chrapek (87. Pawłowski), Krasić, Wolski - M. Paixao

Pogoń: Kudła - Rapa, Rudol, Lewandowski, R. Nunes - Delev, Murawski, Matras, Akahoshi (90. Kort), Gyurcso (65. Drygas) - Frączczak (80. Zwoliński)

PRZECZYTAJ RELACJĘ NA ŻYWO

90'+4 Chyba ostatnia akcja meczu. Czemu tak wolno? Koniec. Lechia - Pogoń 1:1. Jeśli w pierwszej połowie nie było widać braku Peszki i Flavio Paixao, to w drugiej połowie już tak. No i brakowało sępa pola karnego, czyli Grzegorza Kuświka.

90+3 Pogoń wykonuje rfzut wolny, piłka w siatce. Akcja przerwana, nadal 1:1.

90'+2 Ostatnie dwie minuty, atakuje Pogoń. Lechiści chyba ledwo dychają.

90'+1 Krasić do Pawłowskiego. Strata.

90' Wolski, wrzutka, Mila skacze do góry, ale fauluje. Sędzia dolicza trzy minuty.

88' Atakuje Pogoń, Lechia przejmuje piłkę, rusza. Piłka za boiskiem, zaczną goście.

87' Piłka do Wolskiego prze pole karne, zagrał na pamięć... do kogo?

84' Mila zagrywa z lewej strony w pole karne, Paixao mija się z piłką.

83' Strzał z dystansu Nunesa, broni Milinković-Savić.

82' Coraz mniej czasu. Lechia od bardzo dawna nie strzeliła w światło bramki. Słabo to wygląda: niby są akcje, niestety niewiele z nich wynika.

Kibice liczyli na kolejne zwycięstwo biało-zielonych

80' Rzut wolny Lechii.  Mila, szczecinianie wybijają, rzut rożny. Niewykorzystany.

79. Faul na Chrapku. Już rozegrali, Krasić w pole karne do Paixao, ten wycofuje...

78' Nunes schodzi, za niego Stolarski. Będzie skrzydłowym?

77' Rzut rożny dla Lechii. Krasić wrzuca, piłka wraca do środkowej strefy. Znowu wraca pod bramkę gości. Wawrzyniak z lewej strony, obrońcy Pogoni wybijają.

73' Pogoń atakuje. Rzut rożny, Mila wybija do środkowej strefy.

72' Jest Mila, zmienił Haraslina.

71. Chyba czas na Sebastiana Milę. Może on coś zmieni.

70' Ależ szczęście biało-zielonych. Frąsczczak na lewej stronie wypuścił Deleva, piłka o centymetry minęła bramkę. Zaczyna się robić bardzo niebezpiecznie.

69' Lechia nie jest już tak aktywna, jak w pierwszej połowie. Brakuje sił?

67' Akcja Pogoni, piłka jednak wychodzi poza pole bramkowe.

65' Sławczew przejął piłke, podał do Chrapka... piłkę przejęli goście.

64' Gyurcso próbuje. Piłka wybita.

61' Faulowany Haraslin w środku pola. Przepychanka między zawodnikami, ale sędzia zarzegnuje sytuację.

Fani Lechii liczą na kolejnego gola

60' Paixao, Haraslin, Wolski. Piłkę zatrzymał Kudła.

57' Świetne podanie Wawrzyniaka w okilice pola karnego, Chrapek jednak nie dał rady opanować piłki.

56' Akcja na stronie Lechii, rzut rożny, piłkę łapie Milinković-Savić.

54' Gęsto w polu karny. Wolski wrzuca, bez efektu. Za chwilę strzela Chrapek, gdańszczanie sugerują rękę gości, kończy się rzutem rożnym.

53' Gdańszczanie cisną, nie pozwalają Pogoni wyjść z włąsnej połowy. Haraslin faulowany, żółta kartka dla Nunesa. Będzie rzut wolny.

51' Paixao na spalonym.

47' Błąd Janickiego skutkował strzałem szczcinian. Na szczęście nad poprzeczką.

Rusza druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Lechia jest zdecydowanie lepsza, ale znowu - właśnie, znowu - zabrakło trochę koncentracji, co rywale wykorzystali.

45' Frączczak kontra Milinković-Savić. 1:1. Niestety. Vanja rzuca się w prawo swojej bramki, napastnik Pogoni strzela w drugi róg.

44' Frączczak pada w polu karnym po starciu a Malocą, sędzia główny i piłkarze obu drużyn biegną w stronę asystenta. Rzut karny.

43. Janicki przerywa akcję Pogoni. Chyba powinien zobaczyć żółtą kartke. Nie zobaczył, ma szczęście.

42' Faul na Haraslinie z lewej strony boiska. Wolski podchodzi do piłki, w polu karnym gęsto. Wrzutka. Kudła załatwia sprawę.

40' Chrapek uderza z 18 metrów, Kudła z najwyższym trudem na róg.

39' Kontra Lechii, Chrapek do Paixao... słupek. Coraz bliżej kolejnej bramki dla Lechii. Na razie jednak ciągle 1:0.

36' Walka w środku boiska, Akahoshi pada na murawę, sędzia przerywa grę.

33' Chrapek wrzuca z prawej strony, Krasić główkuje nad poprzeczką.

31. Pogoń widzi szanse, znowu atakuje. Uff, nic z tego nie będzie.

31' Akcja biało-zielonych zakończona rzutem rożnym. Nic z tego nie wynika. Lechia musi ruszyć i dobyć rywala, bo może być nerwowo. Albo - jak w meczu derbowym z Arką - wrzut z autu, który wszystko zmieni.

29' Ależ błąd Krasicia, który słabo podawał do tyłu, Maloca nie zdążył dobrze zinterwencją. Szczecinianie przed szansą na gola, szczęśliwie jej nie wykorzystali. Słaby strzał Gyurcso złapał Milinković-Savić.

Bardzo aktywny jest Milos Krasić

27' Świetne tempo meczu. Lechia ma przewage, ma pomysł. Jest lepsza. W ogóle nie widać braku Peszki i Flavio Paixao.

26' Kontra gdańszczan. Haraslin z lewej strony do Paixao, który uderza pół metra obok prawego słupka szczecinian. Gol był bardzo blisko. Bardzo blisko robi w tym przypadku różnicę. Nadal 1:0.

25' Deszcze nie ustaje, mokra murawa na razie nie przeszkadza, zawodnicy obu zespołów dobrze się trzymają.

24' Akcja Pogonie, strzał? wrzutka? Piłkę bez problemów łapie Milinković-Savić.

21' Wolski wgrywa z wolnego, Krasić trącił... aj, jak niewiele brakowało - Kudła wybija.

Milos Krasić był bliski zdobycia gola

19' Wolski się rozochocił. Dostał podanie w okolicach 25 metra od... oczywiście Wawrzyniaka. Strzelił, bramkarz Pogonie wybronił z trudnościami.

17' Krasić rusza do przodu, podaje w pole karne do Paixao, ten wycofuje do nadbiegającego Haraslina, strzał... kilka metrów obok słupka.

16' Nunes przy wyjściu z własnej połowy traci piłkę, szczęśliwie jest autdla Lechii.

15' Gdańszczanie spokojnie w środku pola. Byle nie za spokojnie.

13' Frączczak próbuje się przedrzeć, Maloca skutecznie interweniuje. Ten facet jest niesamowity.

9' GOOOOL Fantastyczne zagranie z lewej strony, blisko narożnika, Wawrzyniaka do Wolskiego, który przymierzył idealnie. Kudła jeszcze sparował piłkę, ta jednak wpadła do siatki! Szaleństwo na trybunach. Pierwszy gol Wolskiego w barwach Lechii.

7' Długa piłka do Frączczaka, napastnik Pogoni nie dogonił piłki. Lechia zaczyna od bramki.

4' Krasić wrzuca z prawej strony... gola z tego nie będzie. Ale akcja całkiem niezła.

3' Lechia probuje akcji ofensywnych, ale szczecinianie na razie są czujni.

1' Atakuje Pogoń. Frączczak pakuje z pola karnego piłkę do siatki. Sędzia nie zunaje gola - spalony. Oj bedzie się działo. Deszcz nikomu nie przeszkadza, liczy się tylko piłka.

20.30

Zaczęli.

Fotoreporterzy już przygotowani do meczu

20.00

Warunki atmosferyczne nie najlepsze: w Gdańsku pada deszcz. Znamy składy obu zespołów. W pierwszym skłądzie są m.in. Michał Chrapek i Lukas Haraslin, w meczowej 18-tce brakuje Grzegorza Kuświka, który nie zdążył się wykurować.

Lechia Gdańsk: Vanja Milinković-Savić - Joao Nunes, Mario Maloca, Rafał Janicki, Jakub Wawrzyniak, Lukas Haraslin, Simeon Sławczew, Michał Chrapek, Rafał Wolski, Milos Krasić (k), Marco Paixao,

Rezerwowi: Damian Podleśny - Aleksandar Kovacević, Steven Vitoria, Sebastian Mila, Bartłomiej Pawłowski, Grzegorz Wojtkowiak, Paweł Stolarski

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Ricardo Nunes, Rafal Murawski (k), Mateusz Matras, Takafumi Akahoshi, Spas Delev, Adam Gyurcso, Adam Frączczak

Rezerwowi: Jakub Słowik - Dawid Kort, Kamil Drygas, Hubert Matynia, Marcin Listkowski, Robert Obst, Łukasz Zwoliński