• Start
  • Wiadomości
  • Transmisja niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Zapraszamy o godz. 12.00

Transmisja niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Zapraszamy o godz. 12.00

Od początku pandemii Covid-19 na portalu gdansk.pl prowadzimy regularne transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Na najbliższą zapraszamy w niedzielę 16 stycznia o godz. 12.00.
( Publikacja: 14.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment zabytkowych organów w kościele św. Jana w Gdańsku
Fragment zabytkowych organów w kościele św. Jana w Gdańsku
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


W ostatnim kwartale ubiegłego roku z powodu zakażenia Sars-Cov-2 zmarło w Polsce ponad 26 tysięcy ludzi. W dwa tygodnie 2022 odeszło już prawie 5 tysięcy. W kończącym się tygodniu średnia dzienna liczba zakażeń wynosiła kilkanaście tysięcy osób. To wciąż bardzo niedobre statystyki.

Końca czwartej fali pandemii nie widać, a już rozpoczyna się fala piąta, związana z wariantem koronawirusa Omikron. Lekarze apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz o szczepienie się. Niestety w piątek większość członków Rady Medycznej przy premierze, z powodu niebrania przez rząd pod uwagę ich zaleceń, podała się do dymisji.


Metropolita gdański zniósł latem w archidiecezji, wprowadzoną rok temu, dyspensę od udziału w niedzielnej mszy św. Teraz podczas mszy obowiązuje limit wiernych - 50 proc. obłożenia. Wciąż jednak wiele osób obawia się o swoje zdrowie. W czasie pierwszego lockdownu transmisje mszy św. z kościoła św. Jana pozwalały wielu ludziom uczestniczyć w liturgii, bez narażania się na zakażenie Covid-19. Teraz, kiedy znowu sytuacja pandemiczna jest niebezpieczna dajemy naszym odbiorcom taką możliwość.

Rektorem kościoła św. Jana w Gdańsku jest ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej. On też najczęściej wygłasza kazania.

Na najbliższą transmisję mszy św. zapraszamy w niedzielę 16 stycznia o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.