• Ścigali się na motocrossie. Francuzi okazali się najlepsi w Europie

Ścigali się na motocrossie. Francuzi okazali się najlepsi w Europie

W Gdańsku w dniach 2-3 września (sobota-niedziela) odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Spośród zawodników z kilkunastu krajów uczestniczących w imprezie na torze przy ul. Starogardzkiej najlepiej radzili sobie Francuzi, którzy wyprzedzili Duńczyków i Włochów. W rywalizacji kobiet złoty medal przypadł Holenderkom.
03.09.2017

Emocji w Gdańsku nie brakowało

Do Gdańska przyjechało prawie 100 zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów, w tym z Włoch, Francji, Holandii, Danii, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Litwy. Nie zabrakło oczywiście polskich motocrossowców.

Ze względu na opady deszczu pierwszego dnia imprezy (sobota, 2 września) na torze przy ul. Starogardzkiej odbyły się jedynie treningi. Drugiego dnia (niedziela, 3 września) wyszło słońce i już można było normalnie się ścigać. Mężczyźni startowali w klasach MX 250, MX 125 i MX 85, a kobiety w klasie MX Kobiet. Indywidualne wyniki zliczano do drużynowej klasyfikacji.

Wśród mężczyzn najlepiej na gdańskim torze radzili sobie Francuzi, zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Europy. Srebrny medal wywalczyli Duńczycy a brązowy obrońcy tytułu Włosi. Polacy wystawili dwa zespoły, które zajęły 11. i 16. miejsce. W rywalizacji pań zwyciężyły Holenderki przed Włoszkami i Niemkami. Polki zostały sklasyfikowane na 10. pozycji.