• Start
  • Wiadomości
  • Radni dzielnicy Aniołki zapraszają na serię warsztatów świątecznych

Radni Aniołek zapraszają na serię warsztatów świątecznych. Na początek wianki i kartki

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał nieco ponad miesiąc. Jedni nie myślą jeszcze o prezentach dla najbliższych, inni planują już rozkład świątecznych ozdób w domu i robią pierwsze zakupy. Dla wszystkich tych, którzy lubią spokojnie przygotować się do tego wyjątkowego czasu, ale też dla tych, którzy po prostu lubią kreatywnie spędzać czas, Rada Dzielnicy Aniołek organizuje ciekawe, ciekawe zajęcia. Sprawdźcie i zarezerwujcie miejsce.
( 16.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Za dwa tygodnie rozpocznie się grudzień. Może warto już zacząć pierwsze przygotowania do świąt?
Za dwa tygodnie rozpocznie się grudzień. Może warto już zacząć pierwsze przygotowania do świąt?
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

- Poczuj atmosferę świąt Bożego Narodzenia na Aniołkach, szykując elementy dekoracji świątecznej podczas warsztatów dla dzieci, organizowanych przez Fundację dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce" oraz Radę Dzielnicy Aniołki - zachęcają radni.

Co będzie się działo?

17 listopada, godz.17.00 - Kartki świąteczne / Wianki świąteczne

Podczas zajęć będzie można wykonać specjalne kartki, nawiązując to tradycji wysyłania życzeń świątecznych najbliższym. Natomiast wianki będzie można powiesić na drzwiach, wprowadzając tym samym świąteczny nastrój już przy wejściu do domu.

18 listopada, godz. 11.00 - Wianki jesienne ze skrzatami

Na tych zajęciach wykonywane będą wianki o tematyce jesiennej, z motywami skrzatów. Idealne do ozdobienia dziecięcego pokoju.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy już od piątku

21 listopada, godz. 17.00 - Eco choinki / Eco ozdoby

Mała choinka wykonana z codziennych przedmiotów? Czemu nie! Już na początku grudnia będziecie mogli cieszyć się świątecznym nastrojem dzięki nietypowym, ekologicznym choinkom. Oprócz tego przygotujecie eko-bombki, gwiazdki, aniołki i wiele innych ozdób.

24 listopada, godz. 17.00 - Porcelanowe zawieszki/ Papierowe śnieżynki
Bombki przypominające kolorem śnieg, a może zawieszki przywodzące na myśl porcelanowe spodeczki? To wszystko z bezpiecznej masy, która nie zbije się w trakcie upadku.

Śnieg może stać się "towarem luksusowym", więc śnieżynki wykonane z papieru staną się miłym akcentem zimowego okna.

28 listopada, godz. 17.00 - Lampiony adwentowe / Ozdabianie pierników
Lampiony będą idealną ozdobą grudniowego stołu - każdy wyjątkowy i oddający nastrój swojego twórcy.

Pierniki są elementem tradycji przedświątecznej, którą warto podtrzymywać. Ozdobione pierniczki będzie można zabrać do domu lub po prostu je zjeść.

25 listopada, godz.11.00 oraz 2 grudnia, godz.16.00

To będą zajęcia dedykowane dorosłym, których radni już teraz zapraszają do udziału w Aniołkowej Akcji "Podaruj skrzata". W trakcie warsztatów przygotowane zostaną skrzaty świąteczne, które wesprą gdańskie hospicjum.

10 grudnia, godz. 11.00 - Mikołajki

Wszystkie warsztaty odbędą się w siedzibie Rady Dzielnicy Aniołki, która mieści się przy ul. Kopernika 8/4. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr telefonu 501122144 lub mailowo zd.aniolki@gmail.com.

1
Mat. Rada Dzielnicy Aniołki