• Przerwany mecz w Łodzi. Remis żużlowców Zdunek Wybrzeże

Przerwany mecz w Łodzi. Remis żużlowców Zdunek Wybrzeże

Nie piętnaście a dziesięć biegów rozegrano w niedzielę, 23 kwietnia, w meczu na szczycie Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Orłem Łódź a Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Mecz został przerwany ze względu na zły stan toru po opadach śniegu. Najlepszy w gdańskiej ekipie był Australijczyk Troy Batchelor.
23.04.2017

W pierwszych czterech biegach aż trzech zawodników nie wytrzymało napięcia na starcie i zrywało taśmę. Jako pierwszy zrobił to Oskar Fajfer, kolejnymi pechowcami byli Aleksandr Łoktajew i Arkadiusz Potoniec.

Gdańszczanie po dwóch biegach przegrywali 3:9, ale po sześciu wyścigach prowadzili 20:16.

Najlepiej w ekipie gospodarzy jeździł Hans Andersen, wśród gości Troy Batchelor.

W wyścigu 10. z coraz trudniejszym torem nie poradzili sobie Rohan Tungate i Marcin Turowski. Obaj zawodnicy upadali, ale zdołali się podnieść i dojechać do mety, ich upadki nie wpłynęły na wyniki biegu.

Podczas przerwy na równanie toru Łódź nawiedziła śnieżyca. Po jej przejściu sędzia wraz z trenerami i kierownikami drużyn udał się na oględziny toru. Po trwającym kilkanaście minut spacerze arbiter podjął decyzję o zakończeniu zawodów.

Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 30:30