• Start
  • Wiadomości
  • Przed sesją Rady Miasta Gdańska. Radni z PO i PiS zapraszają - zobacz na żywo

Przed sesją Rady Miasta Gdańska. Radni z PO i PiS zapraszają - zobacz na żywo

Już w czwartek, 30 listopada, odbędzie się XLV sesja Rady Miasta Gdańska, z której transmisję będzie można obejrzeć na portalu gdansk.pl. Tematy szczególnie kontrowersyjne lub ważne dla gdańszczan? O tym opowiedzą przewodniczący obu klubów: Piotr Borawski (PO) i Kazimierz Koralewski (PiS). Początek programu na żywo - we wtorek, 28 listopada, o godz. 12.30.
( Publikacja: 27.11.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Od lewej: radny Kazimierz Koralewski (PiS) i radny Piotr Borawski (PO)

Najbliższe posiedzenie radnych rozpocznie się w czwartek, o godz. 9. Szefowie dwóch klubów pracujących w gdańskiej Radzie - Kazimierz Koralewski (PiS) i Piotr Borawski (PO) - we wtorek spotkają się przed kamerami, by opowiedzieć gdańszczanom, które tematy będą szczególnie ciekawe i istotne dla życia miasta.

W programie sesji RMG jest m.in. prezentacja planowanej nowelizacji uchwały w sprawie ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku. Będzie także mowa o przystąpieniu do sporządzenia  miejscowego  planu  zagospodarowania przestrzennego dla Oliwy Górnej, w rejonie ulicy Bażyńskiego 1a (Uniwersytet Gdański chce tam wybudować 40-metrowy wieżowiec).

Będzie też przedstawiona informacja nt. wdrażania założeń Programów Operacyjnych w ramach Strategii Rozwoju Gdańsk 2030 Plus.

O tych i innych sprawach radni Piotr Borawski (PO) i Kazimierz Koralewski (PiS) opowiedzą we wtorek, 28 listopada. Początek programu na żywo, ze studia portalu gdansk.pl - o godz. 12.30.

ZAPRASZAMY!