Policja prosi o pomoc. Trwają poszukiwania 84-latka

Piesze patrole policji, strażacy, psy tropiące i śmigłowiec w powietrzu. Wszystkie siły zaangażowane w poszukiwania gdańszczanina Franciszka Dobrowolskiego. 84-latek ostatni raz był widziany w czwartek, 10 grudnia 2015 r., przed blokiem na Ujeścisku. Planował jechać na Stogi. Nie wiadomo, co się z nim stało!
15.12.2015
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zaginiony Franciszek Dobrowolski.

W komunikacie wydanym przez gdańską policję czytamy:

Zaginiony ma ok. 175 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, siwe krótkie włosy, oczy koloru szarego, zaniki pamięci. W dniu zaginięcia ubrany był w szarą kurtkę długości do ud, czapkę z daszkiem w drobną kratkę koloru granatowo-zielonego, spodnie ciemnozielone w drobną kratkę, ciemnozielony sweter i czarne półbuty. Przy sobie miał również czarną reklamówkę.

Pan Franciszek wyszedł z domu na Ujeścisku 10 grudnia. Rodzinie powiedział, że jedzie na spacer na Stogi. Nie wiadomo, czy wsiadł do autobusu, czy też pozostał na gdańskim osiedlu. Telefon, który miał wychodząc z domu, ostatni raz logował się w rejonie Górek Zachodnich, być może udało mu się dojechać aż tam.

Funkcjonariusze ustalają, którędy mężczyzna się przemieszczał, i sprawdzają każde miejsce, gdzie mógłby przebywać. Przesłuchują świadków, analizują zapisy monitoringów oraz sprawdzają każdy sygnał i każdą informację, jaka się w tej sprawie pojawi. W poszukiwania Franciszka Dobrowolskiego zaangażowani są policjanci z różnych pionów.

W poniedziałek ponad 60 policjantów wspólnie ze strażakami przeszukiwało zachodnią część Wyspy Sobieszewskiej i brzegi Wisły. Do działań włączono policyjny śmigłowiec, który z powietrza sprawdzał okoliczne tereny. Tropiciele z psami przeczesali linię brzegową Wisły Śmiałej oraz rejon Górek Zachodnich.

Wszystkich, którzy 10 grudnia lub później widzieli 84-latka i mogą pomóc w jego odnalezieniu, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji I w Gdańsku przy ul. Platynowej 6 F lub telefon pod numery 58-32-16-722 albo alarmowe 997 i 112.

 

TV

Kaszubi – tożsamość obroniona. Rozmowa z prof. Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim