• Start
  • Wiadomości
  • Park Św. Barbary w Dzień Św. Barbary. Historia obywatelskiej aktywności

Park Św. Barbary w Dzień Św. Barbary. Historia obywatelskiej aktywności

Teren zielony znajdujący się w Gdańsku przy ul. Św. Barbary od poniedziałku, 4 grudnia, jest Parkiem im. Św. Barbary. To wynik obywatelskich starań: od kilku lat mieszkańcy zmieniają otoczenie, w którym mieszkają i chcą stworzyć w najbliższym sąsiedztwie swoich domów piękny, nowoczesny i funkcjonalny park.
04.12.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Park Św. Barbary w Gdańsku. Na początek wspólne ubierania choinki

Był ksiądz z Parafii Św. Barbary z modlitwą, było też ubieranie choinki, ale najważniejszy był finał wspólnej inicjatywy mieszkańców, żeby nadać parkowi imię Św. Barbary. Położony nieopodal Długich Ogrodów teren zielony, to miejsce, które żyje. Widać to szczególnie latem. Tu odpoczywają mieszkańcy, tu bawią się dzieci. W sąsiadującym z parkiem Dom Kultury Gedanus prężnie działają seniorzy. Obok jest przedszkole.


Plac zabaw w Parku Św. Barbary zbudowany za środki z Budżetu Obywatelskiego

Wciśnięty między kamienice teren zielony udaje się zmieniać z roku na rok dzięki kolejnym edycjom Budżetu Obywatelskiego.


Zobacz relację wideo z nadania imienia Parkowi Św. Barbary


Marta Mężyk z Rady Dzielnicy Gdańsk Śródmieście: - W drugiej edycji pozyskaliśmy między innymi 500 tysięcy złotych. Powstało za te pieniądze w parku boisko wielofunkcyjne, stoły do gier i plac zabaw. W kolejnym roku przegłosowaliśmy 60 tysięcy złotych na fitness. Teraz 190 tysięcy na plac zabaw dla dzieci starszych.


Na uroczystość nadania parkowi imienia licznie przybyli mieszkańcy

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska: - Ta część Śródmieścia od kilku lat przeżywa dynamiczny rozwój. Powstają nowe domy mieszkalne, nowe hotele. Park to prawdziwe płuca dla mieszkańców Śródmieścia.

Przy okazji uroczystości nadania imienia odbyła się impreza integracyjna, której animatorami byli Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Rada Dzielnicy Śródmieście. Pomogli też m.in. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Kultury Gedanus, Szkoła Ekonomiczno-Handlowa i Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko” w Gdańsku.



TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór