Nowy obrońca w drużynie Lechii: João Nunes z Benfiki już od wtorku w Gdańsku

Jak informuje Lechia Gdańsk, João Nunes został nowym piłkarzem biało-zielonych, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Benfiki Lizbona. 20-latek podpisał z gdańskim klubem trzyletni kontrakt. Trener Piotr Nowak wyraźnie szuka wzmocnienia w obronie, co jest potrzebne - jak pokazał przegrany w niedzielę mecz z Termaliką Nieciecza.

Nowy obrońca w drużynie Lechii: João Nunes z Benfiki już od wtorku w Gdańsku
A
A
data publikacji: 29 sierpnia 2016 r.

João Nunes, nowy nabytek Lechii, która powoli zamienia się w małą Portugalię.
João Nunes, nowy nabytek Lechii, która powoli zamienia się w małą Portugalię.
Materiały prasowe

Nunes od początku swojej kariery związany był z drużyną Benfiki Lizbona, w której występował najpierw w drużynach juniorskich, a w ostatnich sezonach był graczem jej rezerw. W minionych dwóch sezonach na zapleczu portugalskiej Ekstraklasy rozegrał w sumie 50 meczów dla Benfiki B, w których strzelił jedną bramkę.

João Nunes oprócz występów w klubie, regularnie grał w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii. W 2014 roku z drużyną narodową do lat 19 sięgnął po wicemistrzostwo Europy.

Zawodnik spodziewany jest w Gdańsku we wtorek. Będzie to już piąty portugalskojęzyczny piłkarz w zespole biało zielonych - obok braci Paixao, Gersona Guimaresa i Stevena Vitorii.

Tymczasem inny piłkarz biało-zielonych, Adam Chrzanowski, co najmniej do 30 czerwca 2017 roku będzie piłkarzem ACF Fiorentina, dokąd przeszedł z Lechii na zasadzie wypożyczenia. Włoski klub zapewnił sobie również opcję pierwokupu zawodnika.

Siedemnastoletni Chrzanowski, reprezentant Polski juniorów, przeszedł do Lechii latem 2015 roku ze Znicza Pruszków. Od tego czasu grywał głównie w CLJ i III lidze, choć zdołał zadebiutować na boiskach polskiej ekstraklasy. W 34. kolejce poprzedniego sezonu zagrał przez 12 minut wyjazdowego meczu Biało–Zielonych z Lechem Poznań (0:0). 

Piłkarz w poniedziałek pomyślnie przeszedł we włoskim klubie testy medyczne, dzięki czemu jego kontrakt z Fiorentiną wszedł w życie. W nowym zespole nie będzie jedynym Polakiem, bo niedawno do Florencji trafił Bartłomiej Drągowski z Jagiellonii Białystok. 

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl