• Start
  • Wiadomości
  • Nowa strona gdańskiego MOPR. Zajrzyj i powiedz, czy się Tobie podoba

Nowa strona gdańskiego MOPR. Zajrzyj i powiedz, czy się Tobie podoba

Jak uzyskać wsparcie finansowe lub pomoc asystenta rodziny, ale też wiadomości o imprezach, ważnych wydarzeniach, projektach, w których mogą uczestniczyć mieszkańcy Gdańska. Od połowy lutego 2017 roku działa nowa strona Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie www.mopr.gda.pl. Jej twórcy czekają na uwagi osób, korzystających ze wsparcia ośrodka.
19.02.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na nowej stronie osoby korzystające ze wsparcia gdańskiegom MOPR mają znaleźć bez trudu potrzebne informacje

- Stara strona nie przystawała już graficznie i technicznie do obecnych standardów - mówi Sylwia Ressel rzecznik MOPR w Gdańsku. - Zmiany, które zaplanowaliśmy miały przede wszystkim tak "przemeblować" stronę, żeby dostarczyć jak najwięcej potrzebnych naszym klientom informacji. 

Moduły dla seniorów, rodzin, niepełnosprawych, osób bezdomnych 

Zmieniła się szata graficzna - strona jest kolorowa, przejrzysta, modułowa ale jednocześnie spokojna i nie przeładowana. Taka była intencja twórców strony - aby osoby, które szukają konkretnych informacji nie miały trudności z ich znalezieniem. Stąd bardzo wyraźny podział wiadomości na odbiorców: rodziny z dziećmi, seniorzy, osoby niepełnosprawne i osoby bezdomne mają swoje moduły, w których “po kliknięciu” zainteresowani znajdą zestaw podanych w przystępny sposób wiadomości.

I tak w module Dzieci i rodzina znajdziemy spersonalizowane wprowadzenie: “Masz problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić? Jesteś osobą bezrobotną i chcesz coś zmienić w swoim życiu? Brakuje ci pieniędzy na utrzymanie rodziny? Skorzystaj ze wsparcia pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku". Dalej informacje o możliwościach wsparcia ze strony ośrodka, czyli np świadczeniach rodzinnych, pieniężnych (np. w formie zasiłków), świadczeniach niepieniężnych, np. w formie poradnictwa prawnego, psychologicznego lub pedagogicznego, lub usług opiekuńczych, z pomocy mieszkaniowej,  pomocy materialnej dla uczniów.

MOPR czeka na uwagi gdańszczan

- Bardzo zależało nam, aby na stronie nie było urzędowych informacji, do których mało kto zagląda - tłumaczy Sylwia Ressel. - Chcemy, aby nasz klient otrzymywał czy znajdował na stronie to, czego szuka bez wysiłku a może też dowiedział się o nowych inicjatywach czy możliwościach pomocy. Wszystko podane przystępnym, klarownym językiem.

Na stronie podopieczni MOPR znajdą informacje o wszelkich, obowiązujących regulacjach prawnych dotyczących możliwości uzyskania wsparcia (przepisy, projekty, akty prawne, niezbędne druki do pobrania itd.), ale też o spodziewanych zmianach. Twórcy nowej strony liczą też, że zainteresowaniem cieszyć się będą aktualności, czyli informacje o imprezach, ważnych wydarzeniach, projektach, w których mogą uczestniczyć. Strona przystosowana jest również do potrzeb osób słabiej widzących, starszych – wyjątkowo duża czcionka, możliwość powiększania, przesuwania obrazu bardzo ułatwia czytanie. Całość uzupełnią jeszcze m.in. mapki adresowe i informacyjne, upraszczające dotarcie lub kontakt do wybranej instytucji pomocowej.

- Prosimy też gdańszczan o uwagi, podpowiedzi, jakie treści i rozwiązania techniczne warto jeszcze wprowadzić - dodaje Ressel. - Chcemy, by w efekcie był to znakomity nośnik informacyjny, adresowany przede wszystkim do potrzebujących mieszkańców: już korzystających ze wsparcia ośrodka lub oczekujących pomocy. Sugestie prosimy przesyłać na adres mailowy: mopr@mopr.gda.pl.

TV

Bajpas kartuski działa