• Nie dali rady. MH Automatyka po raz czwarty przegrywa z TatrySki Podhale

Nie dali rady. MH Automatyka po raz czwarty przegrywa z TatrySki Podhale

Zespół z Nowego Targu dla gdańskich hokeistów pozostaje nieosiągalny. W piątek, 26 stycznia, grali z „Szarotkami” po raz czwarty w tegorocznym sezonie i przegrali po raz czwarty. Ale jest progres: tym razem przegrali jedynie różnicą jednej bramki. W niedzielę, 28 stycznia, wyjazdowe spotkanie z PGE Orlikiem Opole.
26.01.2018

Gdańszczanie po raz czwarty krzyżowali kije z nowotarżanami w tym sezonie. Po raz czwarty przegrali

4:7, 2:8, 3:6 - to wyniki hokeistów MH Automatyki osiągane w tegorocznym sezonie Polska Hokej Ligi w meczach z TatrySki Podhale Nowy Targ. Trzy mecze, trzy porażki. W piątek, 26 stycznia, w hali Olivia miało przyjść przełamanie. Nie przyszło, choć szanse były.

W 21. minucie w zamieszaniu pod bramką gości krążek wpadł do bramki. Wpadł? Po analizie wideo okazuje się, że nie. Ciągle 0:0.

Pierwszy gol padł w 31. minucie, kiedy Siergiej Ogorodnikow z bliska pokonał Tomasza Witkowskiego. Drugi w 55. minucie, gdy szybką kontrę rozpoczętą przez wychowanka Stoczniowca Gdańsk Przemysława Odrobnego, kontynuowaną przez Ogorodnikowa (przejął podanie bramkarza TatrySki Podhale) zakończył celnym strzałem Elvijs Biezais.

Było 0:2 a mogło być inaczej. Niestety chwilę wcześniej sytuacji sam na sam z Odrobnym nie wykorzystali: najpierw Petr Polodna a potem Szymon Marzec.

Niespełna 20 sekund przed końcem spotkania na 1:2 trafił Maciej Rompkowski, dla którego był to 7 gol w sezonie.

W niedzielę, 28 stycznia, podopieczni trenera Andrieja Kowaliewa zagrają na wyjeździe z PGE Orlikiem Opole, który zajmuje ósme miejsce w tabeli (42 punkty), tuż za gdańszczanami (45 punktów).

MH Automatyka Gdańsk - TatrySki Podhale Nowy Targ

MH Automatyka: Witkowski; Bilcik, Maciejewski - Vitek, Polodna, Skutchan; Lehmann, Mund - Szczerbakow, Pesta, Marzec; Dolny, Wysocki - Rompkowski, Stasiewicz, Samusienko; Smal, Kantor - Strużyk, Różycki, Wrycza

TatrySki Podhale: Odrobny; Jaśkiewicz, Tomasik - Kolusz, Zapała, Wielkiewicz; Sulka, Samarin - Gruszka, Ogorodnikow, Biezais; K.Kapica, Pichnarcik - Michalski, Neupauer, Różański; Wsół, Mrugała - Michalski, Siuty, Svitac

0:1 Ogorodnikow - Gruszka - Sulka (30:49)

0:2 Biezais - Ogorodnikow - Odrobny (54:58)

1:2 Rompkowski - Stasiewicz - Polodna (59:37)