• Start
  • Wiadomości
  • Nagrodzone za przyciąganie studentów z innych krajów do gdańskich uczelni

Nagrodzone za przyciąganie studentów z innych krajów do gdańskich uczelni

Magdalena Popowska z Politechniki Gdańskiej i Ewa Kiszka z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego są laureatkami nagrody “Gwiazdy Internacjonalizacji” za umiędzynarodowienie swoich szkół wyższych.
29.01.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gwiazda Internacjonalizacji dr Popowska z PG

Misją nagrody "Gwiazdy Internacjonalizacji" jest uhonorowanie i promocja osób mających osiągnięcia w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Nagroda przyznawana jest wspólnie przez polskie instytucje i organizacje zaangażowane we wspieranie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki w ramach programu "Study in Poland".

W pierwszej edycji nagrodzono sześć osób, w tym dr Magdalenę Popowską z Politechniki Gdańskiej i Ewę Kiszkę z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wręczenie nagród w Gliwicach w poniedziałek, 29 stycznia. Laureaci otrzymują statuetki i dyplomy. Organizacja British Council ufundowała wyjazdy na międzynarodowe konferencje nt. umiędzynarodowienia: Going Global 2018 (Kuala Lumpur), NAFSA 2018 (Filadelfia) i EAIE 2018 (Genewa).

Kandydatów mogły zgłaszać władze szkół wyższych, organizacje studenckie oraz pracownicy uczelni i studenci. Zwycięzców wybrała kapituła pod kierunkiem prof. Jana Szmidta, przewodniczącego KRASP i rektora Politechniki Warszawskiej.

Magdalena Popowska powiedziała: - To dla mnie bardzo ważne wyróżnienie, które w pewnym sensie podsumowuje dwadzieścia lat naszej pracy na rzecz umiędzynarodowienia Politechniki Gdańskiej.

Jak informuje Politechnika Gdańska, Popowska niemal od początku swojej kariery zawodowej na Politechnice Gdańskiej zaangażowana była w zarządzanie międzynarodowymi projektami oraz w działania na rzecz umiędzynarodowienia PG. Od dwunastu lat nieprzerwanie jest koordynatorem programu Erasmus na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. W latach 2008–2015 pełniła funkcję prodziekan ds. międzynarodowych, działając także w Komisji Senackiej ds. Umiędzynarodowienia PG. W latach 2012–2016 była jej wiceprzewodniczącą, a w 2016 r. objęła jej przewodnictwo.


Ewa Kiszka z GUMedu

Z kolei Ewa Kiszka to Kierowniczka Działu Współpracy z Zagranicą, Promocji i Projektów Rozwojowych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szefowa Działu Współpracy z Zagranicą, Promocji i Projektów Rozwojowych GUMed, koordynatorka programów Erasmus+, Ready, Study, GO! Study in Poland, Study in Pomorskie, Study in Gdansk, Model Wspierania Imigrantów; autorka artykułów o internacjonalizacji uczelni; podróżniczka.

- Lubię ludzi, lubię poznawać nowe, odmienne kultury - mówi Kiszka. - Przez całe życie robiłam dużo rzeczy na raz. Nie cierpię sprawozdań, za to uwielbiam nowe i „niemożliwe " do zrealizowania wyzwania.



TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku