• MH Automatyka wygrywa w hali Olivia. Potrzebne były dogrywka i rzuty karne

MH Automatyka wygrywa w hali Olivia. Potrzebne były dogrywka i rzuty karne

Faworytem meczu, który zakończył się w piątek, 9 lutego, grubo po godz. 22.00 byli hokeiści MH Automatyki Gdańsk. Jednak goście z Anteo Naprzód Janów stawili silny opór, z kolei gospodarze mieli problem ze skutecznością i umiejętnością wykorzystywania gry w przewadze. Bohaterem gdańszczan był Michaił Samusienko.
09.02.2018

Ciekawych akcji pod obu bramkami nie brakowało

Po pięciu kolejnych porażkach w końcu udało się gdańszczanom wygrać, ale potrzebne były do tego dogrywka i rzuty karne. Prowadzenie dla MH Automatyki dał w 11. minucie Michaił Samusienko, trafiając do siatki rywali. Potem ani on ani jego koledzy przez długie minuty nie potrafili podwyższyć wyniku. Nie umieli wykorzystać nawet sytuacji, gdy grali w przewadze dwóch zawodników (przez niespełna minutę).

Za to na 1:1 trafił Jiry Charousek.

W 43. minucie Vlastimil Bilcik po akcji Jana Stebera i Samusienki strzelił na 2:1. Rywale sześć minut później odpowiedzieli trafieniem Tomasa Parizka. Oba gole zostały zdobyte w przewadze, ten drugi 4 na 3 (do powrotu na lód ukaranych wcześniej Stebera z MH Automatyki i Marka Indry z Anteo Naprzodu brakowało jednej sekundy!).

W normalnym czasie wynik się nie zmienił (2:2) i sędzia zarządził dogrywkę, w której jednak nie padł gol. O wszystkim miały zadecydować rzuty karne. Ciut lepiej wykonywali je gdańszczanie: bramkarza pokonali Michał Kalinowski, Josef Vitek i Samusienko, strzelający na samym końcu jako piąty. Wśród janowian do bramki trafili jedynie Jan Seda i Michał Stokłosa.

Hokeiści MH Automatyki wygrali zatem 3:2, ale nie wykonali celu, który mieli postawiony, czyli bezpośredniego awansu do play-off. Ten dawało minimum szóste miejsce po sezonie zasadniczym. Podopieczni Andrieja Kowaliewa do szóstej Unii Oświęcim tracą 6 punktów a do rozegrania pozostała jeszcze tylko jedna kolejka: w niedzielę, 11 lutego. MH Automatyka zagra na wyjeździe z Comarch Cracovią.