• MH Automatyka ciągle w walce o utrzymanie. Do szczęścia brakuje jednego zwycięstwa

Po dwóch zwycięstwach w Gdańsku, hokeiści MH Automatyki pojechali na Katowic na dwa kolejne spotkania z Anteo Naprzód Janów. W sobotę, 10 marca, gdańszczanie wygrali 2:1, dzień później po rzutach karnych ulegli 3:4. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 3:1. Być może decydujące spotkanie w piątek, 16 marca, w hali Olvia.
11.03.2018

Rywalizacja MH Automatyki z Anteo Naprzodem Janów jest bardzo wyrównana. Po czterech meczach zespoły powrócą do hali Olivia

Do składu MH Automatyki po wyleczeniu urazów powrócili obrońcy Yannick Mund (złamana noga) i Oskar Lehmann (problemy z barkiem).

W pierwszym meczu w Katowicach oba zespoły wykorzystały grę w przewadze. W 6. minucie Jan Steber wykorzystał podanie zza bramki Josefa Vitka. Do wyrównania prawie pół godziny później doprwadził Mateusz Adamus.

Zwycięski gol dla gdańszczan padł, gdy wszyscy uprawnieni zawodnicy byli na lodzie. W 44. minucie z kontrą ruszyli Michaił Samusienko i Kacper Różycki. Pierwszy z nich podawał, drugi strzelał.

Drugie spotkanie na lodowisku w Janowie (dzielnicy Katowic) było jeszcze bardziej wyrównane. W regulaminowym czasie było 3:3 (gdańszczanie wyciągnęli ze stanu 1:3 w 38. minucie). W dogrywce nikomu nie udało się przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Sędzia zarządził więc serię rzutów karnych. W niej lepsi byli gospodarze, którzy do siatki trafili dwukrotnie - Jan Seda i Marcin Jaros. Goście za każdym razem pudłowali.

SOBOTA, 10 marca, mecz nr 3

Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

0:1 Steber - Vitek - Rompkowski (5:18 w przewadze 5 na 4)

1:1 Adamus - Musioł, K. Charousek (33:25 w przewadze 5 na 4 )

1:2 Różycki - Szczerbakow (43:39)

Anteo Naprzód: Speśny; Musioł, K. Charousek - Seda, J. Charousek, Adamus; Sarna, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Kurz - Gryc, Słodczyk, Rajski; Sroka, Skrodziuk - Stachura, Pohl, Stokłosa

MH Automatyka: Witkowski; Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Kalinowski; Lehmann, Wachowski - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Mund - Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Wrycza, Leśniak - Szczerbakow, Różycki, Rompkowski

NIEDZIELA, 11 marca, mecz nr 4

Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk - 4:3 (1:1, 2:0, 0:2, d. 0:0, k. 2:0)

1:0 K. Charousek - Jaros, Seda (06:22 w przewadze 5 na 4)

1:1 Mund - Pesta - Marzec (11:26)

2:1 Gryc - Stokłosa - Pohl (32:34)

3:1 Kosakowski - Jaros (37:23 w przewadze 5 na 4)

3:2 Strużyk - Samusenko - Kalinowski (47:02 w przewadze 5 na 4)

3:3 Polodna - Vitek - Steber (54:27)

4:3 Steber (po serii rzutów karnych)

Anteo Naprzód: Speśny; Musioł, K. Charousek - Seda, Słodczyk, Adamus; Sarna, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Kurz - Gryc, Pohl, Rajski; Sroka, Skrodziuk - Stachura, Stokłosa

MH Automatyka: Witkowski; Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Kalinowski; Mund, Wachowski - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Leśniak - Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Wrycza, Wysocki - Szczerbakow, Różycki, Rompkowski

W rywalizacji do czterech zwycięstw MH Automatyka prowadzi 3-1. Piąty mecz rozegrany zostanie w hali Olivia w piątek, 16 marca, o godz. 18:30.