Liga Mistrzów przypieczętowana. Zwycięstwo Lotosu Trefl

W ostatnim grupowym meczu Ligi Mistrzów siatkarze Lotosu Trefla pokonali na wyjeździe Vojvodinę NS Seme Novi Sad 3:1. Najskuteczniejszy wśród gdańszczan był Damian Schulz. W niedzielę, 31 stycznia, mecz z Effectorem Kielce w PlusLidze.
27.01.2016

Damian Schulz (nr 7) w Nowym Sadzie zdobył 24 punkty. Na zdjęciu podczas spotkania z DHL Modena w Gdańsku

Wicemistrzowie Polski awans do czołowej dwunastki najlepszych klubów Europy zapewnili sobie w minionym tygodniu, pokonując faworyta rozgrywek DHL Modena 3:2. Tym samym spotkanie w Nowym Sadzie było jedynie formalnością.

Trener Andrea Anastasi postanowił w większym wymiarze czasu dać pograć zmiennikom i mecz z Vojvodiną rozpoczął w mocno eksperymentalnym składzie. Na parkiecie pojawili się m.in. Przemysław Stępień, Damian Schulz, Artur Ratajczak i libero Mateusz Czunkiewicz. Od początku mecz rozpoczął też Mateusz Hebda, który został wybrany do szóstki poprzedniej kolejki Ligi Mistrzów.

W dwóch pierwszych setach gdańszczanie uzyskiwali kilku punktową przewagę, której - z małymi wyjątkami (remis w pierwszej partii 10:10, remis w drugiej 19:19) - nie oddawali do końca.

Siatkarze Vojvodiny przed własną publicznością nie dawali za wygraną. Wicemistrzowie Polski na prowadzenie wyszli przy stanie 4:3, ale na pierwszą przerwę techniczną tracili do rywala jeden punkt (7:8). Później ten dystans się powiększał. Nie pomogło wprowadzenie na boisko Murphy Troya. Seta Lotos Trefl przegrał do 19.

Będzie kolejne w tegorocznym sezonie pięć setów? Nie. Podopieczni trenera Anastasiego wrócili na właściwe tory: na przerwach technicznych prowadzili odpowiednio 8:5, 16:10, czwartą partię zakończyli 25:17.

Najskuteczniejszymi zawodnikami zwycięskiej ekipy byli Schulz - 24 punkty oraz Hebda – 19.

Lotos Trefl zajął drugie miejsce w grupie F, dzięki czemu awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z kim w niej zagra przekonamy się już w czwartek, 28 stycznia: losowanie o godz. 11.

W niedzielę, 31 stycznia, w Ergo Arenie odbędzie się kolejny mecz PlusLigi. Rywalem gdańszczan będzie Effector Kielce. Początek spotkania o godz. 15.

Vojvodina NS Seme Novi Sad- Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (20:25; 21:25; 25:19; 17:25)

Vojvodina: Simić 3, Nikolić 15, Stanković 7, Vemić 1, Jovanović 3, Minić 16, Peković (libero) oraz Petrović 7, Premović, Mehić 13, Radović

Lotos Trefl: Stępień 2, Gawryszewski 3, Schwarz 10, Schulz 24, Hebda 19, Ratajczak 8, Czunkiewicz (libero) oraz Dębski, Troy 2, Falaschi

W maju kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Ergo Arenie!