Kochasz spacerować po Długiej? Zapisz się na warsztaty

Ruszyły prace nad koncepcją przebudowy ul. Długiej i Długiego Targu. W czwartek, 7 kwietnia 2016 r., odbędzie się pierwszy otwarty warsztat konsultacyjny dla gdańszczan. Uwaga! Trzeba się na niego zapisać!
05.04.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Długi Targ, 19 marca 2016 r. Dwie parady: z okazji XI Światowego Dnia Zespołu Downa i na powitanie wiosny.

Do końca 2019 roku ul. Długa i Długi Targ mają nie tylko uzyskać nową nawierzchnię, ale także stać się przestrzenią bardziej przyjazną dla mieszkańców i turystów. Ważną częścią projektu „Przebudowa ul. Długiej i Długiego Targu” są konsultacje z gdańszczanami.

7 kwietnia 2016 r. o godz. 17 w auli Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku rozpocznie się pierwszy z całej serii, trwający ok. 2,5 godziny, warsztat dla mieszkańców. Żeby wziąć w nim udział, trzeba się zarejestrować. Organizatorzy przewidują miejsce dla 100 uczestników.

Grupa chętnych weźmie udział w dwóch warsztatach (następny odbędzie się w maju). Spotkanie 7 kwietnia będzie służyć zdiagnozowaniu potrzeb mieszkańców i sposobów korzystania z przestrzeni publicznej Drogi Królewskiej. W maju rozmowa będzie się toczyć wokół propozycji konkretnych rozwiązań z zakresu małej architektury i sposobu urządzenia ul. Długiej i Długiego Targu.

Warsztaty będą prowadzone w formule world cafe, której podstawą są dyskusje w kameralnych, „kawiarnianych” gronach przy stolikach (oczywiście będzie można napić się kawy i zjeść przekąskę). Uczestnicy zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy, które przy udziale moderatora będą dyskutować przez maksymalnie 20 minut na zadany temat. Przy kolejnym stoliku inny moderator poda nowy temat dyskusji. Każdy dyskutant może spisać swoje myśli lub narysować je na kartkach przypiętych do stołów. Na zakończenie wypracowane pomysły i wnioski zostaną zaprezentowane wszystkim uczestnikom warsztatów.

 

Czytaj także:

Droga Królewska. Salon Gdańska będzie miał nową oprawę

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim