• Start
  • Wiadomości
  • Jak zmienić zaniedbane podwórko, by chciało się na nim spędzać wolny czas?

Jak zmienić zaniedbane podwórko, by chciało się na nim spędzać wolny czas?

Gdańszczanie przywiązują coraz większą uwagę do wyglądu ich najbliższego otoczenia. Niektórzy chętnie zgłaszają projekty "upiększania" miejskich przestrzeni do Budżetu Obywatelskiego, część korzysta z programu "Wspólne podwórko", który oferuje wsparcie finansowe dla wspólnot mieszkaniowych chcących zadbać o teren sąsiadujący bezpośrednio z nimi. O doświadczeniach w tym zakresie opowiedzą uczestnicy konferencji "Gdańskie Rewolucje Podwórkowe 2017".
17.03.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Program "Wspólne podwórko" zainicjował przed kilku laty Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Dzięki niemu mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie finansowe, ale też na pomoc specjalistów, którzy podpowiedzą co i jak należy zrobić, by zadowoleni byli wszyscy zainteresowani. W ten sposób postanowiono zachęcić gdańszczan do aktywnego włączenia się w tworzenie przyjaznej przestrzeni publicznej. To się udało, bo zainteresowanie projektem jest z roku na rok coraz większe.

 W czwartek, 6 kwietnia, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się konferencja "Gdańskie Rewolucje Podwórkowe 2017". Jej uczestnikami będą przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych angażujących się w rewitalizację swoich podwórek, a także zarządcy nieruchomości, zarządy rad dzielnic, radni miejscy i przedstawiciele władz miasta. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń dotyczących gdańskich podwórek.

Podczas konferencji poznańscy i trójmiejscy eksperci związani z architekturą opowiedzą, jak stworzyć na podwórku miejsce kreatywnej zabawy dla dzieci i młodzieży oraz odpoczynku seniorów, a więc zapewnienie warunków dla integracji międzypokoleniowej. Będzie też mowa o sąsiedztwie i ochronie prywatności, która "nie niszczy przestrzeni wspólnej", a także przypomnienie z jakich miejskich programów można starać się o wsparcie w rewitalizacji podwórek.

W trakcie tego wydarzenia Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nagrodzi mieszkańców, którzy w 2016 roku najaktywniej włączyli się w pracę i odnowę swoich podwórek.

Relacja na żywo z konferencji będzie dostępna na stronie www.gdansk.pl oraz http://www.podworka.gznk.pl, ale można też uczestniczyć w niej osobiście.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli limit zostanie wyczerpany, otrzymają Państwo wiadomość e-mail o wpisaniu na listę rezerwową. 

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz potwierdzenie obecności zgodnie z procedurą przesłaną w drugim e-mailu, który zostanie do Państwa przesłany sześć dni przed datą konferencji. Jej szczegóły można znaleźć na stronie www.podworka.gznk.pl

Zobacz przebieg konferencji w 2016 roku


TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę