• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk dołączy do Bali, San Diego i wysp tajlandzkich. Clipster szuka cyfrowych nomadów

Gdańsk dołączy do Bali, San Diego i wysp tajlandzkich. Clipster szuka cyfrowych nomadów

Clipster to pierwszy w Polsce twórczy dom dla osób z pomysłami na biznes. Ma swoją siedzibę we Wrzeszczu w Garnizonie Kultury. Jego twórcy rozpoczynają rekrutację do projektu dla cyfrowych nomadów, czyli osób pracujących zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. Tym miejscem może być właśnie Gdańsk!
03.02.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gdańscy nomadzi

Clipster to stworzona przez akcelerator Alfabeat i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER - przy wsparciu Miasta Gdańska - unikalna przestrzeń do rozwoju pomysłów skupiona wokół tworzącej go społeczności innowatorów i kreatywnych idei. Od ponad dwóch lat przyciąga osoby z różnych rejonów Polski oraz świata, które testują swoje biznesowe pomysły w kreatywnym, międzynarodowym gronie.

W tym roku twórcy Clipstera idą o krok dalej i rozpoczynają rekrutację do projektu dla cyfrowych nomadów. 

Kim są nomadzi?

Według Słownika Języka Polskiego nomada to: 

1. członek pasterskiego lub łowieckiego ludu prowadzącego koczowniczy tryb życia, głównie w Azji, Afryce i Australii

2. człowiek często zmieniający miejsce pobytu


Cyfrowi nomadzi to zatem osoby pracujące zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. 

W Clipsterze byli już Amerykanie, Moldawianie, czy Hiszpanie. Clipster był dla nich okazją do szybkiej 3-miesięcznej weryfikacji pomysłów. Zgodnie z ideą popularnego za granicą „colivingu” mieszkali pod jednym dachem i współpracowali z biznesowymi mentorami. 


Clipster we Wrzeszczu

Działalność Clipstera doceniło startupowe grono. Otrzymał on nagrodę podczas polskiego finału międzynarodowego konkursu Central European Startup Award. Jako laureat reprezentował polskie innowacje w międzynarodowym finale.

- Nagroda przyznana Clipsterowi motywuje nas do dalszego rozwoju przestrzeni. Dlatego w tym roku zapraszamy także cyfrowych nomadów. To coraz liczniejsza grupa ludzi, którzy łączą codzienną pracę z podróżami. A więc Gdańsk dołącza do Bali, San Diego czy wysp tajlandzkich, które znane są z otwartości na zagranicznych przedsiębiorców - mówi Agnieszka Cichocka, koordynatorka Clipstera z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Na nomadów czekają mikroapartamenty w siedzibie Clipstera w Garnizonie Kultury we Wrzeszczu, liczne szkolenia i spotkania z uznanymi przedsiębiorcami oraz mentorami. Co więcej, twórca najbardziej perspektywicznego projektu otrzyma grant w wysokości 20 tys. złotych od akceleratora Alfabeat.

W grudniu 2017 roku grant trafił do Danisha Soomro, który w Clipsterze pracował nad rozwiązaniem dla podróżujących.

- Kocham podejmować wyzwania i podróżować, więc w sposób naturalny postanowiłem rozwiązać znaczący problem dla podróżujących. Stworzyłem „Lana”, portal który odnajduje kryteria przyznania wizy w zależności od obywatelstwa użytkownika platformy. Jestem Pakistańskim Kanadyjczykiem, studiowałem w Wielkiej Brytanii, pracowałem w IT w Ameryce Północnej i Niemczech. Cieszę się, że w Gdańsku mogłem poznać tak wiele wyjątkowych ludzi. Relacje, które nawiązałem w Polsce są cenniejsze od jakichkolwiek pieniędzy - podsumowuje Danish Soomro.


Przedsiębiorcy, w tym cyfrowi nomadzi, mogą zamieszkać w gdańskiej przestrzeni od kwietnia. Miejsca można rezerwować na stronie: www.clipster.pl. Clipster posiada także ofertę dla osób, które chciałyby wziąć udział w warsztatach, ale nie wynajmować mikropartamentu.

Przykładowe projekty relizowane w Clipsterze
  • Piotr Białobrzeski – wystartował z firmą Machinaroom
  • Janek Witkowski – pozyskał inwestora na rozwój projektu 7journey.com. To platforma, na której młode osoby z ambitnym wyzwaniem znajdą kogoś, kto zrealizował podobny cel i chce się podzielić doświadczeniem
  • Monika Michalak – rozwinęła swoją firmę rekrutującą programistów do branży gamingu. Do jej zespołu dołączył inny rezydent Clipstera, Filip Biedrzycki. Obecnie rozwijają startup w programie akceleracyjnym w Chile
  • Danish Soomro – został wyróżniony na koniec pobytu w Clipsterze i otrzymał grant w wysokości 20 tys. zł od funduszu Alfabeat. Po pobycie w Clipsterze również dostał się do programu akceleracyjnego w Chile
  • Olga Pustovalova – rozwijała aplikację dla cukrzyków Diabietes Lab
  • Maciej Górecki – wszedł w biznes browarniczy, co od początku było jego celem
  • Adam Spittal – rozwinął swoją firmę SchemOut oferującą szkolenia zwiększające kompetencje zawodowe
  • Marek Wolański – rozwinął swoją agencję interaktywną/social media i pozyskał kolejnych klientów



TV

Pracownicy magistratu oddali krew