Dobry mecz i pewne zwycięstwo siatkarzy Lotosu Trefl

Chwila zwiątpienia była jedynie w drugim secie, którego gdańszczanie przegrali do 23. W pozostałych partiach byli zdecydowanie lepsi od AZS Politechniki Warszawskiej. Najskuteczniejszy Damian Schulz zdobył 24 punkty, MVP meczu - Michal Masny.
05.11.2016

Rozgrywający Michal Masny został wybrany graczem meczu

Michal Masny to bez wątpienia jeden z najlepszych rozgrywających PlusLigi. W sobotę, 5 listopada, rywalizował z samym Pawłem Zagumnym. I był lepszy od wielokrotnego reprezentanta Polski. W meczu przeciwko AZS Politechnika Warszawska nie tylko znakomicie dzielił piłki między swoich kolegów, ale też sam dwukrotnie skutecznie kiwnął i zaliczył po jednym punkcie w zagrywce i bloku. Najdłużej ze wszystkich przebywał też w polu zagrywki.

Gdańszczanie pierwszego seta wygrali pewnie do 20. Chwila zwątpienia nastąpiła w drugiej partii, w której przegrywali 8:12, 18:20, by ostatacznie ulec 23:25.

Rozzłoszczenie gospodarze, głównie dzięki Mateuszowi Mice, rozbili akademików, oddając im jedynie 16 punktów.

Atakuje Damian Schulz. W całym meczu zdobył 24 punkty

Czwarta paria okazała się ostatnią. Serię trzech asów serwisowych zaliczył Damian Schulz. W całym meczu zdobył 24 punkty, atakując ze skutecznością 53 proc., dokładając do tego dwa punkty i cztery asy.

Lotos Trefl Gdańsk - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:20)

Lotos Trefl: Pietruczuk (5 punktów), Schulz (24), Paszycki (8), Gawryszewski (3), Mika (16), Masny (4), Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Grzyb (5)

ONICO AZS: Zagumny, Wrona (3), Samica (12), Filip (11), Świrydowicz (7), Kwolek (4), Olenderek (libero) oraz Halaba (7), Mikołajczak (12), Firlej

W maju kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Ergo Arenie!