• Derby piłkarzy ręcznych dla gdańskiego Wybrzeża. Czas na reprezentację Polski

Derby piłkarzy ręcznych dla gdańskiego Wybrzeża. Czas na reprezentację Polski

Wybrzeże Gdańsk i Spójnia Gdynia w PGNiG Superlidze grały przeciwko sobie po raz pierwszy. We wtorek, 12 grudnia, w Ergo Arenie początek należał do gości, potem przewagę uzyskali gospodarze. Gdańszczanie wygrali ostatecznie różnicą czterech goli. Od 15 grudnia reprezentacja Polski w naszym mieście przygotowuje się do kwalifikacji do mistrzostw świata w 2019 roku.
12.12.2017

Atakuje Wojciech Prymlewicz, najskuteczniejszy w gdańskiej ekipie, zdobywca 7 goli

Gdańszczanie byli faworytami, ale zanim zaczęli należycie wywiązywac się z tej roli, musiało upłynąć kilka minut, bowiem początek należał do piłkarzy ręcznych Spójni. Po dwóch rzutach Roberta Kamyszka w 3. minucie było 0:2, potem także 1:3 i 2:4. W 13. minucie gospodarze przegrywali jeszcze 6:7. W ciągu kolejnych czterech minut podopiezni trenera Marcina Lijewskiego zdobyli cztery bramki, nie tracąc żadnej. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 10:7.

Na przerwę z prowadzeniem 14:11 schodzili gdańszczanie.

Po zmianie stron szczypiorniści Wybrzeża systematycznie budowali przewagę. W 40. minucie prowadzili 21:14, w 44. minucie nawet 23:15 (osiem goli różnicy). Pewni zwycięstwa nieco się rozluźnili i pozwolili rywalom na zmniejszenie strat. Nie na tyle, by czuć się zagrożonym.

- Zagraliśmy solidnie w obronie i bardzo słabo w ataku. Atak był po prostu tragiczny w naszym wykonaniu. To nie było ani to, co graliśmy w Zabrzu, ani to, co graliśmy z Piotrkowem, ale w obronie swoje wyszarpaliśmy i w zasadzie to nam dało rezultat - przyznał po meczu Michał Bednarek, rozgrywający Wybrzeża.

- Mieliśmy okazje, żeby wykorzystać różne błędy, ale niestety, nie wykorzystaliśmy tych prezentów. Wybrzeże grało trochę lepiej niż my, bardziej konsekwentnie i dlatego to oni wygrali, a nie my - dodał obrotowy Spójni Sergiusz Dworczak.

Najskuteczniejszy w Wybrzeżu był Wojciech Prymlewicz - 7 bramek, po 4 gole zdobyli kadrowicze Adrian Kondratiuk i Mateusz Wróbel.

Wybrzeże Gdańsk - Spójnia Gdynia 27:23 (15:11)

Wybrzeże: Chmieliński - Prymlewicz 7, Rogulski 6, Wróbel 4, Kondratiuk 4, Papaj 3, Bednarek 2, Adamczyk 1 oraz Sulej, Podobas, Komarzewski

Spójnia: Zimakowski, Michalczuk, Głębocki - Kamyszek 7, Kyrylenko 3, Rychlewski 3, K. Pedryc 3, Lisiewicz 3, Jamioł 2, Marszałek 1 oraz Ćwikliński, Dworaczek, P. Pedryc

Czas na reprezentację – przygotowania w Gdańsku

W rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi miesięczna przerwa dla reprezentacji Polski, która w pierwszej połowie stycznia 2018 roku walczyć będzie w kwalifikacjach do mistrzostw świata 2019.

Kadrowicze od 15 do 22 grudnia będą trenować w Gdańsku. Tuż po świętach Bożego Narodzenia wracają do naszego miasta, by w dniach 28-29 grudnia wziąć udział w Ergo Arenie w turnieju towarzyskim z udziałem Białorusi, Japonii i Bahrajnu.

Po przerwie noworocznej podopieczni selekcjonera Piotra Przybeckiego przeniosą się do Pruszkowa na trzydniową konsultację (2-4 stycznia 2018). Następnie w hiszpańskim Vigo zagrają towarzysko z gospodarzami, Argentyną i ponownie Białorusią.

W końcu - 9 stycznia - zjawią się w portugalskim Povoa de Varzim, gdzie następnego dnia rozpoczną turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Rywalami Polaków będą gospodarze oraz Kosowo i Cypr. Awans do kolejnej rundy eliminacji uzyska tylko jeden zespół.

W przygotowaniach reprezentacji Polski weźmie udział dwóch zawodników gdańskiego Wybrzeża: Adrian Kondratiuk oraz Mateusz Wróbel.