• Damian Schulz odpalił. Aż 27 punktów atakującego Lotosu Trefl

Damian Schulz odpalił. Aż 27 punktów atakującego Lotosu Trefl

Prawie sto minut na parkiecie, cztery sety z czego dwa rozgrywane na przewagi. Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk pokonali Espadon Szczecin 3:1. W trakcie meczu zebrano 293 kg makaronu.
26.10.2016

Gdańszczanie lepiej bronili...

Na mecze z potęgami PlusLigi, czyli ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrą Bełchatów czy Asseco Resovią Rzeszów nikogo specjalnie zachęcać nie trzeba. Ale co zrobić, by trybuny nie świeciły pustkami podczas spotkania z beniaminkiem?

Trzeba wymyślić jakiś fortel. Tym był Światowy Dzień Makaronu, obchodzony we wtorek, 25 października. W Lotosie Trefl zdecydowano, że każdy kto przyjdzie w środę, 26 października, do Ergo Areny na mecz z Espadonem Szczecin, spotkanie obejrzy za darmo.

Udało się! Na trybunach zasiadło 2250 fanów siatkówki. Fajerwerków na parkiecie nie oglądali, ale emocji i przyzwoitej gry nie brakowało, choć pierwszy set zakończył się ledwie po kilkunastu minutach. Gospodarze dali odebrać sobie tylko 15 punktów.

Goście zapowiadali, że w Ergo Arenie będą walczyć o trzy punkty. Do tej pory nie wygrali nawet seta, ale w końcu się przełamali: w drugiej partii gdańszczanie prowadzili 18:16, ale stracili kolejno sześć punktów (18:22). Za chwilę było 20:24, głównie dzięki Schulzowi, podopieczni trenera Andrei Anastasiego był remis 24:24. Potem jeszcze 25:25 i 26:26. Skończyło się na 26:28.

Na przewagi zakończył się także trzeci set, tym razem jednak na korzyć Lotosu Trefl a decydujące dwa ciosy zadał Mateusz Mika.

W ostatniej odsłonie gdańscy siatkarze od stanu 16:14 powiększali przewagę. Mecz atakiem zakończył Damian Schulz, który zasłużenie został wybrany MVP spotkania.

... a w ataku nawet przez potrójny blok przebijał się Damian Schulz

Dodajmy, że podczas meczu zebrano 293 kg makaronu, które zasilą Bank Żywności w Trójmieście.

Lotos Trefl Gdańsk - Espadon Szczecin 3:1 (25:15, 26:28, 27:25, 25:19)

Lotos Trefl: Masny 1 punkt, Schulz 27, Mika 17, Pietruczuk 11, Gawryszewski 7, Paszycki 4, Gacek (libero) oraz Grzyb 2, Stępień, Romać

Espadon: Sladecek 3, Kluth 24, Wika 9, Zajder 6, Perłowski 4, Ruciak, Murek (libero) oraz Borovnjak 14, Gałązka 3, Cedzyńsdki, Wołosz