• Cztery stracone gole, bezpośredni awans do play-off się oddala

Cztery stracone gole, bezpośredni awans do play-off się oddala

Nie udał się mecz hokeistom MH Automatyki, którzy we wtorek, 30 stycznia, w hali Olivia podejmowali JKH GKS Jastrzębie. Po pierwszej tercji był jeszcze remis, ale w dwóch kolejnych do siatki trafiali już tylko goście. Gdańszczanie po porażce spadli na ósme miejsce w tabeli.
30.01.2018

Gdańszczanie walczyli, jak umieli, ale rywale po raz kolejny byli lepsi

Celem nadrzędnym gdańszczan jest bezpośredni awans do play-off, czyli zajęcie na koniec sezonu szóstej pozycji. Kilka tygodni wcześniej podopieczni trenera Andreja Kowaliowa w Polska Hokej Lidze zajmowali nawet piąte miejsce. To jednak przeszłość. W poprawie sytuacji nie pomógł wtorkowy mecz z JKH GKS Jastrzębie.

Pierwszego gola po strzale Vladimira Lukacika z niebieskiej linii zdobyli goście w 11. minucie wykorzystując grę w przewadze. Niespełna dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Mateusz Rompkowski, dostawiając kij do strzału Dmytro Szczerbakowa. Było 1:1.

Jeśli jeszcze pierwsza tercja była w miarę wyrównana, to w dwóch kolejnych więcej do powiedzenia mieli goście, czego efektem były przeprowadzane akcje, wykorzystywane błędy gospodarzy oraz zdobywane gole. W drugiej tercji Tomasza Witkowskiego pokonał Dominik Paś, w drugiej Dominik Jarosz i niespełna 40-letni Leszek Laszkiewicz, który strzelał do pustej bramki (trener Kowaliow kilkadziesiąt sekund wcześniej wycofał bramkarza).

MH Automatyka Gdańsk – JKH GKS Jastrzębie 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

MH Automatyka: Witkowski; Bilcik, Wysocki - Vitek, Polodna, Skutchan; Lehmann, Mund - Szczerbakow, Różycki, Rompkowski; Kantor, Leśniak - Kalinowski, Stasiewicz, Samusienko; Wachowski, Strużyk, Pesta, Marzec

JKH GKS: Fucik; Kubes, Janković - Laszkiewicz, Paś, Bordowski; Lukacik, Homer - R. Nalewajka, Kulas, Kominek; Bigos, Matusik - Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka; Gimiński, Michałowski - Pelaczyk, Wróbel, Bryk

0:1 Lukacik - Homer - Kominek (10:54, w przewadze 5 na 4)

1:1 Rompkowski - Szczerbakow (12:44)

1:2 Paś - Bordowski (30:07)

1:3 Jarosz (54:31)

1:4 Laszkiewicz - Kominek (59:12)

Gdańszczanie w tabeli Polska Hokej Lidze spadli na ósme miejsce.