PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

759. Jarmark św. Dominika jeszcze tylko do niedzieli - nie przegap PROGRAM ATRAKCJI

759. Jarmark św. Dominika jeszcze tylko do niedzieli - nie przegap PROGRAM ATRAKCJI
759. Jarmark św. Dominika dużymi krokami dobiega końca. Jeszcze tylko do niedzieli, 18 sierpnia, będzie można skorzystać z bogatej oferty kulinarnej, kupić upatrzony przedmiot „z duszą” i wrócić do domu z najpiękniejszymi wyrobami rzemieślniczymi, a także wziąć udział w różnych atrakcjach. Ceremonia zakończenia wielkiego święta handlu odbędzie się ostatniego dnia, o godz. 16:00. Wstęp wolny.
759. Jarmark św. Dominika w Gdańsku rozpoczął się 27 lipca - potrwa do 18 sierpnia
759. Jarmark św. Dominika w Gdańsku rozpoczął się 27 lipca - potrwa do 18 sierpnia
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

To już powoli koniec - 759. Jarmark św. Dominika jeszcze tylko do niedzieli, 18 sierpnia, będzie kusił przechodniów zapachami i smakami z różnych stron świata, przyciągał wyrobami rzemieślniczymi od najlepszych twórców, i zachwycał bogatym programem atrakcji muzycznych, teatralnych, filmowych, artystycznych i innych. Co specjalnego organizatorzy zaplanowali na te ostatnie dni wielkiego święta handlu i kupców?

 

Zobacz: 759. Jarmark św. Dominika już trwa. Nowe miejsca i atrakcje PROGRAM

 

Piątek i sobota, 16-17 sierpnia, to ostatnia okazja, by na fasadzie Zielonej Bramy zobaczyć pokaz multimedialny „Gdańsk miastem wolności i solidarności”. To niezwykła instalacja artystyczna upamiętniająca wybory 4 czerwca 1989 r. Wyświetlane na fasadzie animacje, opowiadają historię Gdańska jako miasta wyjątkowego, morskiego i ponad wszystko ceniącego wolność. Pokaz przygotowany został przez zespół artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku i Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Instalacja będzie wyświetlana w godz. 22:00-00:00 (czas trwania jednego pokazu: 8 min).

Sobota, 17 sierpnia, upłynie pod znakiem wielkiego show. Ale zanim to nastąpi, o godz. 18:00, z wieży Kościoła św. Mikołaja (róg ul. Świętojańskiej i Szklary) rozlegnie się tradycyjne kazanie. Następnie, o godz. 20:00 zdecydowanie warto udać się na Przystanek Ołowianka, gdzie odbędzie się największe Magic Show w Polsce. Przy kole widokowym AmberSky publiczność zobaczy unikatowe, autorskie widowisko w wykonaniu aktora, reżysera, twórcy dużych iluzji Marcina Muszyńskiego. Artysta podczas swojego niezwykłego, zapierającego dech w piersiach show przeniesie nas w inną rzeczywistość, w świat fantazji i baśni. Podczas spektaklu zobaczymy etiudy z dziedziny Dużej Iluzji (które zaprowadziły Marcina Muszyńskiego do finału program „Mam Talent”), program kabaretowy z udziałem publiczności i… premierową, sensacyjną sztukę z Latającym Fortepianem wraz z iluzjonistą. Klimat widowiska podniosą efekty pirotechniczne, świetlne, lasery i ścielący się niczym chmury dym. Artyści wystąpią w specjalnie zaprojektowanych strojach z setkami kamieni Swarovskiego.

Tradycyjna ceremonia zakończenia Jarmarku św. Dominika odbędzie się dzień później - w niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 16:00, na przedprożu Dworu Artusa (ul. Długi Targ). Uroczystość, przygotowana przez Gdański Archipelag Kultury, formułą będzie nawiązywać do ceremonii rozpoczęcia. Mistrz Ceremonii opowie zebranym, co widział i słyszał przez 23 dni Jarmarku. Wręczone zostaną Nagrody Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2019 i po raz ostatni odegrany zostanie przez trębaczy hejnał Jarmarku. Kiedy klucz do bram miasta powróci do rąk Prezydent Miasta Gdańska wypowiedziana zostanie tradycyjna formuła zamykająca Jarmark. Do publiczności pofruną kolorowe poduszki.

A o godz. 18:00 Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na Przystanek Ołowianka, gdzie na Scenie Letniej odbędzie sie zakończenie Gdańskiego Lata Muzycznego. W programie muzyka i piosenki ze słynnej serii filmów akcji z Jamesem Bondem. Pod batutą Alexandra Humaly wystąpią: Karen Edwards (fortepian, wokal), Marek Podkowa (saksofon), Krzysztof Gondek (gitara), Antoni Dębski (gitara basowa), Patryk Dobosz (perkusja) i Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze