PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

72. urodziny Radia Gdańsk. Laur dla lekarki-geriatry z przychodni na Aniołkach

72. urodziny Radia Gdańsk. Laur dla lekarki-geriatry z przychodni na Aniołkach
Dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska została laureatką Radiowej Osobowości Roku 2017 Radia Gdańsk. Uroczysta gala odbędzie się dziś wieczorem w siedzibie rozgłośni we Wrzeszczu, bowiem właśnie dzisiaj - w piątek, 9 czerwca - Radio Gdańsk obchodzi swoje 72. urodziny.

Dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska podczas audycji Bądź Zdrów. Po lewej - red. Anna Rębas

Tytuł Radiowej Osobowości Roku ma już długą tradycję. Otrzymali go m.in. Krystyna Stańko, Katarzyna Figura, Grzegorz Pellowski. Teraz - prócz dr Dagmary Wiewiórkowskiej-Garczewskiej - nagrodę przyznano gdyńskiemu posłowi PiS, Marcinowi Horale.

Czym zasłużyła dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska na takie wyróżnienie? Oczywiście występami w Radiu Gdańsk. Uzasadnienie werdyktu: “W audycji Bądź Zdrów niezwykle jasnymi i prostymi słowami odpowiada na trudne pytania słuchaczy, także tych starszych. A ci od razu ją pokochali. Za profesjonalizm, otwartość i pozytywne rozprawianie o problemach seniorów  otrzyma w tym roku tytuł Radiowej Osobowości Roku Radia Gdańsk”.

- Powinna dostać wszystkie medialne nagrody, bo oprócz tego, że jest doskonałym geriatrą, to także medialne zwierzę - mówi dziennikarka Anna Rębas, która prowadzi audycję Bądź Zdrów.

O tym, że chce być lekarką Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska wiedziała już w III klasie liceum. Dlaczego wybrała akurat geriatrię?

- Bo uczy pokory - podkreśla laureatka radiowej nagrody. - Gdy patrzę na swoich pacjentów, to myślę, że też chciałabym się tak zestarzeć. Ludzie starsi mają w sobie tyle godności. I nigdzie nie pędzą. Potrafią się zatrzymać, oni już nic nie muszą. Uczą mnie pogody.

Po ukończeniu studiów w 1997 r. dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska pracowała jako lekarz oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu na Zaspie.

- Koledzy z roku pytali, czy mnie ta specjalizacja (geriatria - red) nie przygnębia. Nie. Nigdy - mówi.

Na co dzień dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska pracuje w przychodni Lux Medu na Aniołkach.

- Doktor Wiewiórkowska-Garczewska ma wiedzę, wielkie doświadczenie, i zawsze ma czas. Także dla kolegów z radia - mówi Beata Gwoździewicz, wydawca programu. - Pytania dotyczą rodziców, dziadków, ale też dzieci i wnuków. Doktor Dagmara nigdy nie odmawia. Nie raz pomogła mi w problemach z moją babcią.

Uroczystą galę z okazji 72. urodzin Radia Gdańsk zaplanowano na piątek, 9 czerwca, o godz. 19. Prócz statuetek Radiowej Osobowości Roku wręczone będą też Bursztynowe Mikrofony dla pracowników rozgłośni - w tym roku otrzymają je: Joanna Stankiewicz (reporterka radiowa), Maria Stopa (specjalistka HR) i Stefan Kotiuk (realizator dźwięku). Galę uświetni koncert w Studiu im. Janusza Hajduna - wystąpi Takashi Yamamoto, laureat XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.


oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl