Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej. Trwają zapisy, limit zawodników - 4 tys.

Bieg Westerplatte to najstarszy organizowany bieg uliczny w Polsce. W tym roku wpisany jest w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Taka też będzie trasa, która obrazuje drogę od wojny do wolności - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu. Data biegu: 23 września 2018.

56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej. Trwają zapisy, limit zawodników - 4 tys.
A
A
data publikacji: 04 lipca 2018 r.
Trasa Biegu Westerplatte w 2017 roku prowadził m.in. przez kładkę na Ołowiankę
Trasa Biegu Westerplatte w 2017 roku prowadził m.in. przez kładkę na Ołowiankę
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Bieg Westerpaltte dla Niepodległej to jedno z najwaźniejszych wydarzeń, nie tylko sportowych, które odbędą się jesienią tego roku w Gdańsku. 

- Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenie zyskało okolicznościową symbolikę zawartą w logo biegu. Taka też będzie trasa, która obrazuje drogę od wojny do wolności - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, który wspólnie z Radiem Gdańsk organizuje bieg.

Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, nieopodal pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Po drodze do mety biegacze pokonają m.in. nową kładkę na Ołowiance. Meta zlokalizowana będzie przy Europejskim Centrum Solidarności.

Trasa 10-kilometrowego biegu będzie posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Ateltyki (PZLA).


MAPA TRASY 

mapa-56-bieg-westerplatte
GOS

 

Zapisy do 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej rozpoczęły się 2 lipca, potrwają do 10 września. Start biegu: niedziela, 23 września 2018 roku.

- Czasu jest sporo, ale waro już dziś zaplanować sobie udział w biegu - zachęca Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu. 

Warto pamiętać, że organizatorzy wydarzenia przewidzieli 4 tys. miejsc startowych. Przypominamy, że ubiegłoroczną edycję biegu ukończyło 3 452 osób. Koszt rejestracji wynosi 30 zł. Można się będzie jeszcze zapisać w przeddzień zawodów (sobota, 22 września) - płatność gotówką w Biurze Biegu (przewidziano 100 takich miejsc). 

ZAPISZ SIĘ NA 56. BIEG WESTERPLATTE DLA NIEPODLEGŁEJ


Przy zapisach każdy z uczestników będzie mógł dodatkowo zakupić wyjątkową koszulkę techniczną firmy Brubeck. Koszt koszulki 59 zł. 

Ne mecie zaś, na każdego, kto pokona dystans zawodów, będzie czekał pamiątkowy, odlewany medal z miejscem na wygrawerowanie osiągniętego wyniku.

Wizualizacja pamiątkowej koszulki na 56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej
Wizualizacja pamiątkowej koszulki na 56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej
GOS

W biegu mogą uczestniczyć osoby, które do dnia 23 września 2018 r. (włącznie) ukończą 16 lat. Warunkiem dopuszczenia zawodnika niepełnoletniego jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych,

Klasyfikacja zawodników będzie prowadzona w kilkunastu kategoriach wiekowych.

Na zwycięzców w kategorii open kobiet i mężczyzn czekają nagrody finansowe:

  • I miejsce – 750 zł
  • II miejsce – 650 zł
  • III miejsce – 550 zł

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w kategorii osób niepełnosprawnych otrzymują puchary oraz nagrody specjalne:

  • I miejsce – 300 zł
  • II miejsce – 200 zł
  • III miejsce – 100 zł